28 липня стало святковим днем в Україні: підписано закон

Нагадаємо, що 31 травня 2022 р. ВРУ підтримала в цілому проєкт Закону № 5864 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — Дня Української Державності». 7 червня Президент України підписав Закон України від 31.05.2022 р. № 2295-ІХ, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Сьогодні, 9 червня, його було опубліковано в газеті "Голос України", тож Закон набув чинності 09.06.2022 р.

10:06 10.06.2022

Держпраця створила портал, на якому надаються відповіді на актуальні в умовах воєнного стану питання

Щоб розширити консультаційну підтримку працівників та роботодавців у важкий період воєнних дій, Держпраці запускає нову інформаційну кампанію «Україна працює!».   Із цією метою створено портал Держпраці – www.pratsia.in.ua.

10:02 10.06.2022

Які права і гарантії мають родичі зниклих безвісти та полонених військовослужбовців?

аконодавство України містить низку прав та гарантій для членів сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців, які надаються після отримання доказів зникнення або полону. Найбільше проблем виникає на етапі отримання документів зникнення безвісти або взяття в полон військовослужбовця. Статус члена сім'ї зниклого безвісти або полоненого військовослужбовця, на жаль, стає все більш поширеним, а отже, є потреба роз'яснення його законодавчих особливостей.    Детальніше в матеріалі від «Юридичної сотні»  дивитися тут

09:57 10.06.2022

Оновлено Довідник кваліфікаційних характеристик професій

Внесено зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які затверджені у частині кваліфікаційних характеристик керівників закладів охорони здоров’я, професіоналів та фахівців фармацевтичних спеціальностей, лікарів-алергологів.

09:52 10.06.2022

Щодо травневого перерахунку пенсій

Пенсіонери, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони самостійно сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії. Такий перерахунок пенсії проводиться за зверненням пенсіонера або автоматично з 1 квітня.

09:49 10.06.2022

Електронна трудова книжка – «Завжди на місці»

кщо ви ще не встигли скористатися онлайн сервісом «е-трудова» – зробіть це зараз, щоб зменшити ризики, пов’язані з втратою чи пошкодженням паперових документів під час воєнних дій на території України. Даною послугою вже скористалися майже 43 тисячі мешканців області.

10:47 07.06.2022