28 липня стало святковим днем в Україні: підписано закон

Дата: 10.06.2022 10:06

Нагадаємо, що 31 травня 2022 р. ВРУ підтримала в цілому проєкт Закону № 5864 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — Дня Української Державності». 7 червня Президент України підписав Закон України від 31.05.2022 р. № 2295-ІХ, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Сьогодні, 9 червня, його було опубліковано в газеті "Голос України", тож Закон набув чинності 09.06.2022 р.

Законом внесено зміну до ст. 73 КЗпП. А саме її доповнено нормою щодо встановлення 28 липня Дня Української Державності як святкового дня. Таким чином, День Української Державності стане святковим вихідним днем.

Тож вже цього літа 28 липня будемо відзначати нове свято День Української Державності.

Зауважимо, що воєнний стан в Україні наразі продовжено до 23 серпня.  У період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, й норми ст. 71-73 КЗпП (святкові й неробочі дні). На практиці це означає, що офіційні святкові та неробочі дні в Україні під час війни скасовані. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.