A A A K K K
для людей із порушенням зору
Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

НАЗК 2.0. Офіс доброчесності в 2022: формування культури доброчесності, запуск навчальної онлайн платформи та «Візія майбутнього»

Повномасштабне вторгнення рф суттєво загострило запит суспільства на доброчесність і справедливість, а також підвищило інтерес до отримання антикорупційних знань. Саме над цим упродовж минулого року працювала команада Офісу доброчесності НАЗК. 

«Доброчесність допомагає знайти «компас», аби розуміти, як вчиняти та які законні альтернативи обрати. Це ще складніше, ніж просто покарати. Лише комплексна робота щодо забезпечення невідворотності покарання, системного запобігання і розбудови доброчесності дадуть справді потужний результат», — зазначив заступник керівника апарату НАЗК Олександр Стародубцев.

Фото без опису

Він додав, що координацією напряму розбудови доброчесності в країні займається здебільшого саме НАЗК. Для впровадження системних рішень з антикорупції та доброчесності Агентство співпрацює з органами влади, бізнесом,  міжнародними  партнерами, експертами, іншими представниками громадянського суспільства. 

«Ми разом з партнерами реалізували низку важливих просвітницьких антикорупційних ініціатив для школярів і студентів, освітян, публічних службовців і усіх громадян, яким цікава теми доброчесності та  антикорупції. Бо саме нульова толерантність до корупції та необхідні знання допоможуть сформувати доброчесне суспільство з новими цінностями. Принципи доброчесності, прозорості та відкритості мають стати ключовими  у розбудові нової України», – зазначила керівниця Офісу доброчесності НАЗК Вікторія Козаченко. 

Фото без опису

За її словами, спільно з Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!» USAID/ENGAGE проведено всеукраїнську інформаційно-просвітницьку кампанію «Доброчесність перемагає!», яка охопила понад 12 млн громадян.  Її мета – спонукати українців відмовитися від побутової корупції на користь законних альтернатив. 

Які основні досягнення Офісу доброчесності? 

  • навчальна платформа Study.NAZK, де зібрані найкращі безкоштовні онлайн-курси на теми антикорупції та доброчесності для публічних службовців, антикорупційних уповноважених, освітян, молоді та усіх, хто цікавиться цими темами. Наразі на платформі доступні 10 онлайн-курсів і 4 навчальних мультсеріали. Для навчання зареєструвалося понад 6700 користувачів. Також запущено нові онлайн-курси «Все про антикорупцію для публічних службовців» та «Декларуйся-2022», які простою мовою пояснюють вимоги антикорупційного законодавства для публічної служби та всі тонкощі заповнення і подання електронних декларацій. 
  • масштабний просвітницький проект «Ukraine NOW. Візія майбутнього», в рамках якого випущено 33 відеоінтерв’ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки, які переглянули понад  265 тисяч глядачів. 

Які ключові проекти реалізовано для школярів і освітян? 

  • Перший етап проекту «Прозора школа». Його мета – якісна трансформація шкільного середовища України через впровадження ефективного навчання з доброчесності та антикорупції для учнів і педагогів. Також він передбачає розробку та запровадження «золотого стандарту» прозорої школи. Заявки на участь у проекті подали 135 шкіл з усієї України. Його учасниками стали 16 навчальних закладів, понад 8 тисяч учнів і 2 тисячі вчителів. 
  • Спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО випущено мультфільм «Доброчесність онлайн» про безпеку в мережі, фейки та перевірку інформації.  
  • Серія уроків на базі Малої академії EdCamp для учнівства, де висвітлювали теми як влаштована й працює держава, антикорупції та доброчесності. 
  • Літня школа «Добро&Чесність» для школярів. Понад 70 учнів  навчилися впенено почуватися в інформаційному просторі та розрізняти фейки.

Які проекти будуть корисними для молоді та активних громадян? 

  • Новий онлайн-курс «YOUніверситет» допоможе студентам розібратися з правами й обов’язками та як вони можуть впливати на формування доброчесного середовища в університетах, а також як долучитися до студентського самоврядування.
  • Створено онлайн посібник «Змінюй громаду і країну. Інструменти впливу для громадян» з найважливішою інформацією про ефективні інструменти громадської участі, які допоможуть впливати громадянам на життя власної громади, міста й цілої України, що надзвичайно важливо зараз. 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь