Про встановлення ставки туристичного збору на території Делятинської селищної ради

ДЕЛЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Надвірнянського району Івано-Франківської області

Сьоме демократичне скликання

Шоста сесія

від 26 червня  2018 р № 218-6/2018

смт Делятин

Про встановлення ставки туристичного збору

на території Делятинської селищної ради

У відповідності до статті 26 Закону України «Про  місцеве самоврядування  в Україні», пункту 7.1статті 7, статті 10, пункту 10.2.2 статті 12, пунктів 1-7 статті 268 Податкового кодексу України, з метою поповнення дохідної частини  бюджету, враховуючи рекомендації постійної  депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики,  селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Порядок справляння туристичного збору та його використання на території Делятинської селищної ради  (додається).
  2. Встановити з 01.01.2019 року на території Делятинської селищної ради ставку туристичного збору у розмірі 1,0 відсотка до бази справляння збору, визначеної підпунктом 3.1 пункту 3 Порядку справляння туристичного збору та його використання на території Делятинської селищної ради.

3. Секретарю Делятинської селищної ради надіслати дане рішення в  Надвірнянську ОДПІ  Головного управління ДФС у Івано-Франківській області.

4. Контроль за виконанням  даного рішення покласти на  постійну  комісію  ради з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики.

Селищний голова                                                                 Богдан Клим’юк

до рішення  селищної ради

№ 218-6/2018

від 26 червня  2018 року

справляння туристичного збору та його використання

1. Загальні положення

1.1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.2. Туристичний збір встановлюється на підставі статей 10, 12, 268 Податкового кодексу України, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Платники збору

2.1. Визначити, що платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Делятинської об’єднаної територіальної громади, на якій діє рішення селищної ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають на території Делятинської селищної ради,  у тому числі на умовах договорів найму, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально–профілактичних, фізкультурно – оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно – курортні заклади.

3. Ставка збору

3.1 Встановити ставку туристичного збору в розмірі 1 відсотка до бази справляння збору.

4. База справляння збору

4.1 Базою справляння збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) у визначених місцях, за вирахуванням податку на додану вартість.

4.2 До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання,  чистка,  лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

5. Податкові агенти

5.1.  Справляння збору здійснюється:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно – курортними закладами;

б) квартирно - посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважені міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з міською радою.

5.2  Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею) і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

6. Порядок сплати збору

6.1  Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

6.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

1. Використання коштів збору
    1. Кошти від туристичного збору зараховуються до селищного бюджету і використовуються на розвиток туристичної інфраструктури територіальної громади.

8. Контроль

1. Контроль за сплатою збору здійснює державні фіскальні органи.

Заступник селищного голови                                             Михайло Обідняк