Урядовий комітет схвалив Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки з доопрацюванням
Сьогодні, 1 лютого, Урядовий комітет з питань нацбезпеки, оборони та правоохоронної діяльності, очолюваний Міністром оборони України Олексієм Резніковим, схвалив Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки (ДАП) і рекомендував передати її на розгляд Кабінету Міністрів України, доопрацювавши із урахуванням обговорення. Комітет, засідання якого проводив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, з урахуванням обговорення підтримав проект ДАП одностайно.
«НАЗК максимально ретельно опрацювало усі спірні позиції та зауваження, які надійшли до проекту ДАП, врегулюваваши практично всі розбіжності, зокрема, з Вищою радою правосуддя, Радою суддів, Антимонопольним комітетом, НАБУ та Фондом державного майна України без втрати серцевинного антикорупційного змісту. Наступним етапом має стати розгляд і затвердження документа на засіданні Уряду», – зазначив заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський.
Нагадаємо, посли країн G7 та ЄС висловили підтримку якнайшвидшому ухваленню ДАП і наголосили на необхідності відновлення таких інструментів запобігання корупції як електронне декларування публічних службовців та звітування політичних партій про витрати.
9 січня Урядовий комітет розглянув проект ДАП і повернув його НАЗК для проведення додаткових узгоджувальних процедур з органами, представники яких висловили зауваження.
НАЗК сподівається на ухвалення ДАП вже 2 лютого, напередодні Саміту Україна-ЄС, адже її затвердження засвідчить можливість початку переговорів про вступ до ЄС.
25 січня НАЗК направило на повторний розгляд доопрацьований проект ДАП. Після висловлення низки зауважень від окремих відомств, НАЗК провело консультації із зацікавленими органами.
З текстом проекту ДАП можна ознайомитися за посиланням.
#ДАП
Наступна новина
Нардеп потрапить до Реєстру корупціонерів через бажання помститися одеській кав’ярні
10 Лютого 2023 року
Народний депутат Олександр Гайду, член депутатської фракції «Слуга народу» програв справу в Київському апеляційному суді за протоколом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Тепер обранець має заплатити штраф на користь держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та буде внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Що порушив депутат?
Народний депутат разом зі знайомою, під час карантинних обмежень через пандемію коронавірусної хвороби (до повномасштабного вторгнення рф), вирішив відвідати кав’ярню в Одесі. Проте йому відмовили в розміщенні за столом через небажання жінки, яка була разом з нардепом, пред’явити COVID-сертифікат.
Нардеп скористався правом на депутатське звернення та написав до Одеського міського голови Геннадія Труханова й до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів а також до Державної служби України з надзвичайних ситуацій. У зверненнях народний обранець пропонував перевірити цей заклад громадського харчування. Через ці перевірки роботу кав’ярні було паралізовано на тиждень.
За цим фактом у серпні 2022 року НАЗК склало адміністративний протокол щодо конфлікту інтересів у нардепа.
Суд визнав винним депутата у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Обранець мав заплатити штраф на користь держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, проте звернувся з оскарженням рішення в апеляційній інстанції.
Київський апеляційний суд залишив Постанову Печерського районного суду м. Києва без змін.