Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

НОВИНИ

Дата: від до Скинути

Безоплатна правнича допомога: аліменти від держави: кому виплачуються та за яких умов

Безоплатна правнича допомога: аліменти від держави: кому виплачуються та за яких умов

Аліменти від держави: кому виплачуються та за яких умов Тимчасова державна допомога – це допомога дітям у малозабезпечених родинах, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

09:53 25.11.2024

Стихійна торгівля – ризик для здоров’я і життя людей

Стихійна торгівля – ризик для здоров’я і життя людей

Стихійна торгівля – ризик для здоров’я і життя людей Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічному добробуту населення, оскільки є потенційно небезпечною для споживача. Проблема стихійної торгівлі доволі складна. Адже йдеться про самосвідомість громадян, їх бажання чи небажання жити цивілізовано. Будь-який харчовий продукт, що реалізується «стихійно», тобто в невстановлених місцях, у приватних осіб або такий, що немає відповідного маркування, належним чином не упакований може вважатись потенційно небезпечним. Торгівля цими продуктами проводиться з грубими порушеннями вимог діючого харчового законодавства. Купуючи м'ясо, рибу молочні продукти в місцях стихійної торгівлі треба пам’ятати, що це продукти невідомого походження, які можуть викликати харчові отруєння та інфекційні захворювання; загрозу можуть нести як харчові продукти, так і їх продавці. Незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (не проходять обов’язкові медичні огляди, відсутні умови для дотримання особистої гігієни, санітарний одяг, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). В більшості випадків стихійна торгівля це продаж практично з землі, коли весь бруд з-під ніг перехожих залишається на продуктах.   Тобто, придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це шлях до різних інфекційних захворювань та високий ступень ризику для здоров’я. Стихійна торгівля є одним із чинників поширення вірусу африканської чуми свиней та захворювання свинопоголів’я на території країни .Як правило, у невстановлених місцях, або і у магазинах здійснюється реалізація м’яса та м’ясних продуктів, отриманих поза межами бійні, без документів та проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором, що призводить до розповсюдження хвороби, а  також ризиків для здоров’я населення. Торгівля з рук у невстановлених місцях – правопорушення, за яке передбачена відповідальність, згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді накладання штрафу. Іншими словами, продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців. Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання, саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль  за якістю та безпечністю продукції,  що є гарантією придбання безпечної продукції для споживача.

09:45 25.11.2024

В Делятині відбулося віче-реквієм- вшашування пам'яті жертв Голодомору...

В Делятині відбулося віче-реквієм- вшашування пам'яті жертв Голодомору...

Щороку 23 листопада по всій Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору... Сьогодні біля пам'ятного хреста Жертвам більшовицьких голодоморів по вул. 16 Липня в Делятині відбулося віче-реквієм: вшанування пам'яті невинно замордованих голодом українців… Загальноукраїнською хвилиною мовчання  о 16.00 год. вшанували пам'ять дітей та дорослих, які у 1932-1933 роках загинули страшною мученицькою смертю, місцеві отці відслужили заупокійну панахиду. Після молитви всі присутні запалили символічні скорботні лампадки біля Хреста… Наш багатостраждальний народ намагалися винищити найжорстокішими способами, щоб стерти із пам'яті нашу культуру, мову, традиції, нашу ідентичність…Ніколи не дамо забути страшні більшовицькі злочини проти українців! Пам'ятаємо! Вічна пам'ять і вічний спокій тисячам жертв Голодомору!

19:29 23.11.2024

На Прикарпатті реалізується проєкт «Армія відновлення»: які роботи виконують

На Прикарпатті реалізується проєкт «Армія відновлення»: які роботи виконують

В рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 14.11.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 822 договори на суспільно корисні роботи, до яких залучено 5441 особу з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 1196 внутрішньо переміщених осіб. З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 611 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 4237 осіб, в тому числі 1085 внутрішньо переміщених осіб. У переліку суспільно корисних робіт є: надання допомоги населенню, насамперед людям з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації. До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, та працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. Також до участі в суспільно корисних роботах можуть долучатися незайняті внутрішньо переміщені особи працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.             На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою, а також не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування. Працівники обласної служби зайнятості і надалі продовжують активну роботу щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни. Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN). Працюємо задля відновлення нашої країни та наближаємо перемогу!   Відділ комунікацій Івано-Франківського обласного  центру зайнятості вул. Деповська, 89 а, м. Івано-Франківськ, 76002 (0342) 72 21 00  

14:26 22.11.2024

Що таке чоловіче здоров'я?

Що таке чоловіче здоров'я?

Згідно з визначенням ВООЗ, здоров'я — це не лише відсутність хвороб, а стан фізичного, соціального і психічного добробуту (освіти, доходу, умов життя). Показники, що відображають суб'єктивний рівень добробуту, включають задоволеність життям та самооцінку здоров'я. Гендерночутливий підхід до здоров’я демонструє, що рівність між чоловіками та жінками позитивно впливає на стан здоров'я обох.   Чоловіки часто оцінюють своє здоров’я краще, ніж жінки.   Значна частина хвороб чоловіків зумовлена 5 факторами ризику: нездорове харчування, паління, підвищений артеріальний тиск (АТ), вживання алкоголю та наркотиків.   Основні причини передчасної смертності серед чоловіків   Попри загальну тенденцію до зниження, рівень передчасної смертності серед чоловіків (у віці від 30 до 69 років) у низці країн Європи залишається високим. Спосіб життя чоловіків, їхня схильність до ризиків та моделі звернення за допомогою залежать від багатьох чинників. Важливу роль відіграють місце проживання, зайнятість, освіта, гендерні норми, а також соціальні зв’язки. Вплив цих факторів змінюється залежно від віку, етнічного походження, статусу мігранта/біженця, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.   Серед причин смертності чоловіків в Україні 86% становлять неінфекційні захворювання, особливо серцево-судинні хвороби, онкологія та травми. Серед травматичних причин смерті лідирують нещасні випадки, ДТП, самоушкодження, самогубства та міжособистісне насильство. У 2016 році 23,7% усього тягаря хвороб серед чоловіків було зумовлено зловживанням психоактивними речовинами, що призвело до психічних розладів, хвороб печінки та інших хронічних захворювань. Більшість психічних розладів виникає у підлітковому чи молодому віці, і на їх розвиток впливають соціальні, культурні та екологічні чинники, тому тут вимагається комплексний підхід для запобігання суїцидальним настроям. Хоча суїцидальних спроб більше серед жінок, саме чоловіки частіше вчиняють самогубство.   Фактори ризику суїциду серед чоловіків середнього віку   Фактори ризику, пов'язані з самогубством, можна розділити на категорії: індивідуальні або особистісні фактори ризику (наприклад, психічні розлади, зловживання алкоголем); фактори ризику, пов'язані зі стосунками або міжособистісні фактори ризику (наприклад, проблеми з інтимним партнером); соціальні — ізоляція та несприятливе середовище; фактори ризику, пов'язані з навколишнім середовищем або зовнішні фактори ризику (наприклад, обмежений доступ до медичних послуг, послуг з охорони психічного здоров'я).   До основних факторів ризику, пов'язаних із суїцидальною поведінкою відносяться: попередні спроби самогубства; психічні розлади; зловживання психоактивними речовинами; хронічні захворювання та інвалідність; соціальна ізоляція; доступ до зброї; відсутність доступу до послуг з охорони психічного здоров'я.   Алкоголь відіграє більшу роль у суїцидальній поведінці серед чоловіків, ніж серед жінок. Це стосується зловживання алкоголем і його впливу на мислення та імпульсивність.   Соціально-економічні та особисті проблеми. Чоловіки середнього віку з труднощами в роботі, фінансах чи правовій сфері мають вищий ризик суїциду порівняно з іншими групами. Сюди також належать проблеми у стосунках, випадки насильства в сім’ї, низький рівень доходу та соціальна ізоляція, що підвищують ймовірність суїцидальних намірів.   Особливі групи ризику. Ветерани, які стикаються з труднощами адаптації та психологічними наслідками бойових дій, мають підвищений ризик суїциду.   Крім того, ЛГБТ+ чоловіки, зокрема гомосексуальні, бісексуальні та трансгендерні, знаходяться під сильним соціальним тиском і стигматизацією, що також може підвищувати ризик суїцидальних настроїв.   Рекомендації щодо профілактики суїцидів серед чоловіків середнього віку   Оновлення планів профілактики: Важливо, щоби профілактичні програми враховували актуальні дані та спеціальні заходи для запобігання суїцидам серед чоловіків середнього віку. Фокус на ризики та фактори: Необхідно впроваджувати заходи, що враховують основні ризики, такі як депресія, зловживання алкоголем та іншими психоактивними речовинами, доступ до зброї, фінансові труднощі, а також нестача соціальних зв’язків та недостатній доступ до медичних послуг. Врахування культурних очікувань щодо маскулінностей: Важливо розуміти, як культурні особливості впливають на чоловіче ставлення до звернення за допомогою. В українському контексті чоловічі ролі часто асоціюються з образами сили, витривалості та самостійності, через що звернення по допомогу може сприйматися як слабкість. Підтримка медичних закладів: Корисно навчати персонал медичних установ та швидкої допомоги розпізнавати ризики суїциду й надавати кризову допомогу чоловікам. Співпраця з роботодавцями та закладами, що працюють із залежностями: Навчання для персоналу щодо профілактики суїциду, підтримка психічного здоров’я та запобігання самогубствам на робочих місцях та в закладах для людей із залежностями може значно знизити ризики.    

14:18 22.11.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь