Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Відбулося поховання Омеляна Небелюка - почесного громадянина Делятина, члена ОУН, борця за правду і незалежність України…

Дата: 30.07.2021 22:52
Кількість переглядів: 425

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуВідбулося поховання Омеляна Небелюка - почесного громадянина Делятина, члена ОУН, борця за правду і незалежність України…

Помер Омелян Васильович у дуже поважному віці – не дожив до 92-х років всього місяць… Мабуть символічним є  і те, що день уродин цього поважного чоловіка припадає саме на 24 серпня, день, коли вся Україна відзначає День Незалежності…

Народився  Омелян Небелюк у 1929 році у багатодітній родині. Всі члени  його сім'ї  у свій час були активними учасниками Організації Українських Націоналістів. Були арештовані німцями та радянською владою, репресовані, всі боролися і склали свої життя у важкій боротьбі за Україну….

У 1942 році Омелян Небелюк закінчив сім класів Делятинської школи і цього ж року вступив до Станіславівської гімназії, проте, після німецького арешту сестри Наталки, змушений був повернутися до Делятина. За час проживання у Станіславові склав присягу в юнати ОУН. Настали важкі часи – при наближенні більшовиків молоді патріоти хлопці і дівчата почали ховатися та використовувати всякого виду конспірації, бо більшовицька влада знущалася з людей так само як і нацистські вояки.

У 1945 році від рук воїнів НКВД загинув його батько Василь Небелюк.

1946 рік -  початок трудової діяльності, робота приймальником деревини у лісі та одночасна співпраця із активістами ОУН та краєвим провідником Чорногором. Переживши жорстокі переслідування чекістами та НКВД у 1947 році перейшов працювати у Делятинське споживче товариство. Активно допомагав хлопцям у лісі крамом та провізією.

 Після численних відмов вступити до комсомолу 13 вересня  1949 року був арештований, катований і засуджений до 25 років каторги  та 5 років виселення.

 У 1950 році був відправлений у Воркуту, де відбував покарання до 1956 року.

Після повернення із каторги працював У Делятиському харчкомбінаті, вчився у Делятинській вечірній школі, зумів ще закінчити курси кондитерів.

У 1964 році вступив до Львівського національного університету ім. І. Франка, але, коли у закладі, за допомогою делятинських «прокомуністичних добродіїв», дізналися, що він був суджений – негайно відрахували із числа студентів.

У 1974 році знову був суджений.

Після здобуття Україною незалежності був членом виконкому ІІ демократичного скликання, брав активну участь у боротьбі за церкву, відзначався активною громадською позицією.

До страждань Омеляна на схилі віку додалося ще і випробування серйозними проблемами із здоров'ям, найбільше дошкуляв поганий зір.

Останній час проживав разом із родиною в Делятині.

Закінчилося життя цього поважного чоловіка 27 липня 2021 року.

Під залпи прощального салюту військовослужбовців похований на старому центральному цвинтарі в Делятині…

Історія життя Омеляна Небелюка змушує кожного замислитися і уявити собі  ті важкі та небезпечні часи, часи переслідувань, поневірянь, знущань та байдужості і водночас слугує прикладом незламності та сили духу, віри, жертовності та патріотизму звичайної людини….

Вічна пам'ять! Слава Україні! Героям Слава!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь