КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" інформує....Пам'ятка для захисту від коронавірусної інфекції
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 3 серпня в Україні зафіксовано 990 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
Загалом в Україні 73 158 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1738 летальних, 39 876 пацієнтів одужало. Проведено 1 067 006 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 333 пацієнти.
Кількість зареєстрованих активних хворих станом на 03.08 складає 31 544. Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення зареєстрована у Львівській (289,2), Закарпатській (239,7) та Івано-Франківській (226) областях.
У нас, на території Делятинської об’єднаної територіальної громади, зафіксовано стрімке зростання щодо реєстрації захворювань (пневмонія). Впродовж місяця тижневе число хворих із пневмонією зросло приблизно в 2,5 рази (інформація по захворюваності в періоди: з 06.07 по 10.07 – 9 пацієнтів; з 13.07 по17.07 – 15 пацієнтів; з 20.07 по 24.07 – 37 пацієнтів; з 27.07 по 31.07 – 39 пацієнтів).
В зв’язку із зростанням випадків захворюваності на COVID-19 та погіршенням епідситуації в Україні, загалом, нагадуємо на необхідності дотримання протиепідемічних правил. Виконання цих правил не є важким – вони дуже прості: ти заходиш в будь-яке приміщення, в будь-яку будівлю і просто надягаєш маску. Якщо ти десь на вулиці, кудись йдеш, і заходиш в супермаркет, ти, окрім маски, ще дотримуєшся соціальної дистанції в 1,5 метри, користуєшся антисептиками. Це неважко, але дотримання цих правил знижує ризик інфікування коронавірусною хворобою і знижує його суттєво.
Нагадуємо, про обов’язкове контролювання за виконанням цих правил з боку власників закладів, а також і контролюючих органів.
Щоб зупинити пандемію, виконуємо рекомендації МОЗ:
- носимо захисну маску;
- уникаємо скупчень людей;
- тримаємося на відстані 1,5 м один від одного;
- вітаємося безконтактно;
- регулярно миємо руки з милом чи обробляємо антисептиком;
- залишаємося вдома, коли хворіємо.
Як дотримуватися цих правил у повсякденному житті?
Громадський транспорт. Найкраще уникати громадського транспорту. Тепла пора року створює хороші умови для ходіння пішки та їзди на велосипеді. Якщо ви все ж вирішили користуватися громадським транспортом, надягайте захисну маску, перш ніж зайти у нього. Після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені й ними не можна торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа. За першої ж можливості руки слід вимити водою з милом протягом 20–40 с чи обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
Магазини, ринки, торговельні центри. Рекомендуємо розглянути варіант онлайн-замовлення та доставлення кур’єром. Якщо це неможливо, тримайтеся на відстані не менше 1 м від інших людей і не торкайтеся руками очей, рота, носа. Перед доторком до кошиків або візочків обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%. Після повернення з магазину, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 с. Придбані овочі та фрукти слід мити так само, як і завжди. Зокрема, перш ніж торкатися до них, помийте руки водою з милом. Після цього ретельно вимийте фрукти і овочі чистою водою, особливо якщо ви їсте їх сирими.
Особисті й робочі зустрічі. Обмежте тісний контакт з іншими людьми у приміщеннях та на вулиці. Не забувайте про безконтактні привітання.
На вулиці, роботі й навіть удома намагайтеся не чіпати очі, ніс і рот немитими руками. Ми торкаємося багатьох поверхонь, і таким чином вірус може потрапити на руки. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.
Соціальна відповідальність. Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Ви можете бути переносником нового коронавірусу і самі того не знати. Тож дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо. Особливо якщо живете з людьми похилого віку. У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря.
Подбайте про ваше емоційне здоров’я. Наприклад, створіть список активностей, якими вам подобається займатися, читайте новини про пандемію дозовано і лише з перевірених джерел. Звертайтеся по психологічну допомогу, якщо відчуваєте спустошеність або тривогу.
Дотримуйтеся вказівок органів влади.
Ці прості правила допоможуть зберегти життя людей. Рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.
Майбутнє без COVID-19 залежить від кожного з нас.
ВИКОНУЙМО ПРАВИЛА!!!!