Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

НАЗК 2.0. Цифрова трансформація – 2022: портал санкцій, навчальна платформа, цифровий кабінет для уповноважених та перехід на управління цілями за методологією ОКR

Цифровізація — це ключовий аспект боротьби з корупцією. Адже саме завдяки новим IT-інструментам Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявляє порушення антикорупційного законодавства. Зокрема, завдяки Порталу «Приховані інтереси» спеціалісти Агентства виявлять можливі ознаки конфлікту інтересів у посадовців та починають відповідний  моніторинг за ними. 

«Цифрові інструменти, які впроваджує НАЗК, це не просто IT-продукти, а унікальні рішення, покликані зменшити корупційні прояви в державній сфері. Кожен продукт, який ми створили минулого року — це зручний інструмент для самостійного використання посадовцями та народними обранцями, щоб запобігти недостовірному декларуванню чи конфлікту інтересів. Ще одним потужним результатом, яким ми пишаємося, став санкційний портал — єдина база даних осіб, які потрапили або мають потрапити під санкції. Цей унікальний ресурс користується особливою популярністю серед дипломатів та росіян, які хочуть уникнути санкцій», — зазначив керівник Відділу цифрової трансформації та інноваційного розвитку НАЗК Станіслав Гайдер.

Які ключові досягнення за цим напрямом за 2022 рік?

  • Розробили єдиний санкційний портал «Війна й санкції», де кожен може переглянути списки фізичних та юридичних осіб, які потрапили під санкції або через свою активну підтримку війни проти України мусять потрапити.
  • Запустили навчальну платформу Study.NAZK, де можна пройти безкоштовні онлайн-курси з антикорупційної тематики. У каталозі вже є 7 курсів.
  • Ввели в експлуатацію цифровий кабінет для уповноважених на Антикорупційному порталі. Тепер уповноважені більше не будуть перевантажені паперовими звітами і зможуть автоматично отримувати відповідь експертів НАЗК про помилки у звітах без тривалого очікування, як це було раніше.
  • Реалізували проект «Візія майбутнього». Його завдання — сприяти утвердженню принципу нульової толерантності до корупції та цінностей доброчесності, прозорості та відкритості як наскрізних у відбудові нової України.
  • Розроблено модуль «Тест на виявлення конфлікту інтересів», завдяки якому кожен посадовець може перевірити, чи є в нього конфлікт інтересів.

Крім того, фахівці НАЗК удосконалили форму стратегічного планування, а колектив НАЗК перейшов на інноваційну практику управління цілями за методологією ОКR – в Агентстві впроваджено внутрішню систему моніторингу виконання цілей.

Версія для друку

Наступна новина

Нардеп потрапить до Реєстру корупціонерів через бажання помститися одеській кав’ярні

Конфлікт інтересів

10 Лютого 2023 року

 

Нардеп потрапить до Реєстру корупціонерів через бажання помститися одеській кав’ярні

Народний депутат Олександр Гайду, член депутатської фракції «Слуга народу» програв справу в Київському апеляційному суді за протоколом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Тепер обранець має заплатити штраф на користь держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та буде внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Що порушив депутат?

Народний депутат разом зі знайомою, під час карантинних обмежень через пандемію коронавірусної хвороби (до повномасштабного вторгнення рф), вирішив відвідати кав’ярню в Одесі. Проте йому відмовили в розміщенні за столом через небажання жінки, яка була разом з нардепом, пред’явити  COVID-сертифікат.

Нардеп скористався правом на депутатське звернення та написав до Одеського міського голови Геннадія Труханова й до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів а також до Державної служби України з надзвичайних ситуацій. У зверненнях народний обранець пропонував перевірити цей заклад громадського харчування. Через ці перевірки роботу кав’ярні було паралізовано на тиждень. 

За цим фактом у серпні 2022 року НАЗК склало адміністративний протокол щодо конфлікту інтересів у нардепа.

Суд визнав винним депутата у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Обранець мав заплатити штраф на користь держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, проте звернувся з оскарженням рішення в апеляційній інстанції.

Київський апеляційний суд залишив Постанову Печерського районного суду м. Києва  без змін.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь