Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

10 березня відзначається Національний день поширення інформації про ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчаток

Дата: 10.03.2025 13:39
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

Щорічно, 10 березня відзначається Національний день поширення інформації про ВІЛ/СНІД серед жінок та дівчаток (National Women and Girls HIV/AIDS Awareness Day). Метою цього дня є підвищення поінформованості про те, як жінки можуть захистити себе та своїх партнерів від ВІЛ. 

 Інформація, яку мають знати всі жінки та дівчата:

- Жінки – це третина серед усіх інфікованих на ВІЛ в Україні.

ВІЛ-інфекція є загрозою для здоров’я  жінок будь-якого віку або сексуальної орієнтації. Захистіть себе, використовуючи презерватив правильно, коли у вас є секс та уникайте контактів  з біологічними рідинами та кров’ю вашого партнера.

- Жінки мають більше шансів заразитися ВІЛ під час вагінального сексу ніж чоловіки, через свою анатомічну будову статевих органів. 

- Жінки можуть передавати ВІЛ своїм партнерам.

  • Наявність захворювань,  що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) підвищує імовірність зараження ВІЛ. 

- Єдиний спосіб дізнатися чи є у вас ВІЛ, це своєчасно пройти тестування. Не уникайте розмов із партнером  щодо його сексуального минулого та пройдіть тестування разом.

- Ви можете пройти тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів (результат за 15 хвилин) або стандартним методом. Тестування проводиться конфіденційно.

- Якщо Ви є ВІЛ-негативною та мали або маєте партнера з ВІЛ-позитивним статусом, то тестування на ВІЛ бажано здійснювати щонайменше 1 раз на півроку. У випадку, якщо Ви мали незахищений сексуальний контакт з ВІЛ-позитивним партнером, то бажано звернутися до лікаря-інфекціоніста за консультацією. 

- Захиститись від ВІЛ можна за допомогою спеціальних пігулок до чи після сексу. Йдеться про медикаментозну профілактику ВІЛ: доконтактну або постконтактну. 

- Жінки, які живуть з ВІЛ, можуть народити здорову дитину. Якщо Ви вагітні і у Вас виявили ВІЛ-інфекцію, обов’язково приймайте необхідну антиретровірусну терапію (АРТ), яку має призначити лікар-інфекціоніст. Це знижує ризик передачі ВІЛ дитині на 99%.

- Ніколи не використовуйте вживані шприци або голки. Спільне використання шприців або голок з ВІЛ-інфікованим партнером - найбільший ризик інфікування ВІЛ.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь