Профілактичний медичний огляд...
Медичні огляди дозволяють своєчасно виявляти різні захворювання на ранній стадії розвитку. Лікарі можуть порадити численні аналізи і профілактичні огляди, щоб допомогти виявити будь-який ризик для пацієнта. Аналізи призначаються на основі віку, статі, історії і способу життя людини. Вони допоможуть виявити захворювання на початку, полегшуючи їх лікування. За результатами обстеження лікар може попередити і/або дати пораду про те, як ви можете краще підтримувати своє здоров’я. При виявленні патології на ранній стадії лікування зводиться до незначних змін у способі життя. Ігноруючи сигнали нашого організму та перші ознаки порушення його роботи, ми прирікаємо себе на важчий перебіг хвороби надалі та впоратися з нею стає складно як фізично, так і матеріально.
В державній системі охорони здоров’я велике значення мають профілактичні огляди населення. Складовою частиною комплексних медичних профілактичних оглядів є огляди на виявлення злоякісних новоутворень та передракових захворювань. Слід підкреслити, що онкопрофоглядам підлягає все населення України у віці 20 років і старше.
Щорічний онкопрофогляд — це огляд і обстеження здорової особи, яка не має ніяких скарг і відхилів у стані свого здоров’я. Онкопрофогляди проводяться в оглядових кабінетах, у лікарняних закладах області, в амбулаторіях загальної практики — сімейної медицини, в стаціонарних відділеннях усіх лікарень і на ФАПах. Виявити у себе онкологічне захворювання може кожна людина, навіть якщо вона не має спеціальної медичної освіти. Іноді для цього достатньо просто контролювати здоров’я та стан свого організму, фіксувати нетипові скарги або підозрілі симптоми, а також притримуватися універсальної послідовності дій після виявлення «тривожних дзвіночків».
Деякі люди не довіряють офіційній медицині та намагаються знайти альтернативні методи лікування раку. При цьому у продаж надходять різні засоби, які широко рекламуються, хоча не мають медичних та наукових доказів ефективності. Для того, щоб розповісти про наслідки самолікування, варто для початку розуміти, що саме входить у дане поняття. Самолікування – це не тільки прийом ліків без консультації з лікарем. Мусимо зазначити, що сюди входять і самостійний прийом вітамінів, профілактика, масаж, грілка та гірчичники, відмова від вакцинації, проведення самостійних подальших дій при порушенні здоров’я, навіть рішення вийти на роботу з температурою 37,2°С – це все самолікування!
Чому люди вдаються до самолікування? Причин достатньо:
- брак часу та коштів на відвідини лікаря;
- недовіра до сучасної медицини;
- поради подруги/свата/брата по третьому коліну, навіть інстаграм-блогера;
- доступ до інформації онлайн (не завжди достовірної інформації);
- заохочуюча реклама лікарських засобів.
Загалом будь-які дії, що можуть вплинути на ваш організм можна вважати самолікуванням. Особливо ця проблема стосується батьків, які самостійно лікують дітей тими засобами, які колись вживали самі.
Негативних ефектів самолікування насправді набагато більше ніж ви могли б подумати:
- можливість виникнення алергічної реакції на той чи інший препарат, навіть анафілактичного шоку;
- букет побічних реакцій при прийомі лікарських засобів;
- резистентність організму, тобто, при наступному прийомі даного лікарського засобу ефект поступово знижується;
- можливість передозування лікарського засобу внаслідок неправильного прийому;
- подальша резистентність бактерій до антибіотиків, що наразі набирає катастрофічних обертів;
- перехід захворювань у хронічні форми;
- приєднання вторинних захворювань внаслідок неправильного лікування;
- звикання до лікарських препаратів;
- неправильна комбінація лікарських засобів, які разом можуть принести негативний вплив та ін.
Не варто робити помилок! Проявіть турботу до власного здоров’я та здоров’я близьким вам людей. У випадку появи будь-яких проблем зі здоров’ям зверніться до лікаря, адже саме лікар надасть найбільш дієву допомогу!