Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

З Днем Гідності та Свободи!

Дата: 21.11.2024 10:07
Кількість переглядів: 78

Фото без опису

Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – знакове офіційне свято, яке встановили на честь двох революцій. У цю важливу дату українці вшановують пам'ять про людей, які під час Помаранчевої Революції та Революції Гідності боролися за майбутнє своєї країни, демократичні цінності, волю та свободу.

Історія Дня Гідності та Свободи

Українці виходили на акції протесту наприкінці листопада: так сталося й у 2004 році, коли суспільство вимагало повторних виборів, і у 2013, щоб підтримати євроінтеграцію. Невдоволення українців в обох випадках стосувалися Віктора Януковича.

Помаранчева революція зібрала сотні тисяч мітингувальників на підтримку Ющенка після того, як 21 листопада відбувся другий тур голосування на виборах президента, а лідерство отримав Янукович. Протести привели до скасування цих підсумків та перемоги Віктора Ющенка на виборах.

21 листопада 2013 року уряд Азарова відмовився від підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Ввечері того самого дня розпочалися перші акції протестів.
Щодня кількість протестувальників зростала, і вже 24 листопада близько 100 тисяч українців вийшли у центр Києва. Коли у ніч з 29 на 30 листопада силовики розігнали активістів, протести з проєвропейських стали антиурядовими.
На Майдані та головних вулицях Києва три місяці тривали мітинги та жорстокі бої, це понад сотня вбитих та тисячі поранених. 22 лютого 2014 року Янукович втік з України, а згодом розпочалась російсько-українська війна.

 

Яке свято передувало Дню Гідності та Свободи

22 листопада 2005 року, через рік після Помаранчевої революції, Віктор Ющенко заснував День свободи. Його відзначали до скасування Януковичем у 2011 році. Тоді експрезидент скасував і День соборності, встановивши День соборності та свободи на 22 січня. Його натомість скасував Порошенко, відновивши святкування Дня Соборності України.

День Гідності та Свободи почали відзначати з 2014 року, у річницю початку Євромайдану. Пам'ятний день встановив п'ятий президент Петро Порошенко.

"З метою утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору", – мовиться в указі.
У день Гідності та Свободи є традиція – вшановувати пам'ять тих, хто став на захист національних інтересів держави й демократичних цінностей. Тому в цю дату до пам'ятників загиблим учасникам Революції Гідності приносять квіти.

В ці дні прийнято вшановувати сподвижників революцій, в багатьох храмах українці моляться за свободу, мир та щасливе майбутнє для нашої держави, проводять патріотичні та збираються біля ватри, співають стрілецьких і повстанських пісень, щоб знову об'єднатися та знайти сили на подальшу боротьбу.

Пам’ятаймо, який важкий шлях проходить наша країна вже багато років, стараймося кожен на своєму місці зробити свій внесок для загальної єдності, розвитку та здобуття кращого майбутнього!

З Днем Гідності та Свободи! Слава Україні! Слава її Героям!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь