Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Повістки поштою та на місці роботи. Уточнення даних та відстрочки.

Дата: 14.10.2024 15:48
Кількість переглядів: 277

Фото без опису

Після набуття чинності нового закону про мобілізацію уряд оновив і порядок призову громадян на військову службу. Зокрема, тепер повістки можуть приходити на місце роботи чи навчання, а після 16 липня — також через пошту.

Хто може давати повістки?

За новою постановою, отримати повістку можна не лише від працівників ТЦК. Тепер посвідчення уповноваженого вручати повістки за спеціальним наказом можуть мати:

  • власне представники територіальних центрів комплектування;
  • представники районних і міських адміністрацій, а також сільських, селищних, міських рад (а також районних рад у містах);
  • представники підприємств, установ та організацій;
  • представники розвідувальних органів, Служби безпеки України.

Вручення повісток відбуватиметься цілодобово: за адресою проживання, роботи, навчання, а ще — у громадських місцях, ТЦК, на блокпостах і на пунктах пропуску через кордон.

За яких умов повістку вважатимуть врученою?

Якщо вам вручили повістку в руки, підтвердженням виклику до ТЦК буде ваш особистий підпис.

Якщо ж повістка надіслана поштою, підтвердженням буде:

  • отримання посилки;
  • відмітка про відмову отримувати посилку;
  • проставлення відмітки про відсутність людини за місцем фактичного проживання. Якщо дані не уточнювались, то відмітка про відсутність буде за місцем задекларованого проживання.

Простими словами, якщо ви зареєстровані у Делятині, а живете в Надвірні та не повідомляли про це військкомату, — повістку можуть відправити поштою до Вінниці. І хоч вас там не буде, таке оповіщення теж вважатимуть підтвердженим.

Відповідно до постанови уряду №1487 передбачено, що військовозобовʼязані мають оновлювати дані раз на 5 років. Якщо ж людина змінила фактичне місце проживання, протягом 7 днів вона має стати на військовий облік у найближчому ТЦК.

Що буде, якщо відмовитися від повістки?

Якщо резервіст або військовозобов’язаний відмовився від повістки, то уповноважений її вручати складає акт відмови. Його мають підписати щонайменше двоє учасників групи оповіщення. Далі акт оголошують громадянинові, після чого дають керівникові ТЦК для притягнення відмовника до адміністративної відповідальності.

Акт відмови від отримання повістки реєструють у центрі комплектування. Крім того, поліціянт, який входить до групи оповіщення, затримує громадянина та доставляє до ТЦК на підставі статей 261 і 262 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Як і де оповіщатимуть?

Резервістів і військовозобов’язаних можуть сповістити за місцем проживання:

  • через дільниці оповіщення;
  • представники районних, міських держадміністрацій, сільських, селищних, міських рад (і райрад у містах);
  • представники ТЦК;
  • групи оповіщення, до яких можуть включати голів ОСББ та управлінців багатоквартирними будинками.

За місцем роботи або навчання оповіщати зможуть:

  • представники підприємств (установи, організації) чи закладу освіти; 
  • працівники ТЦК;
  • групи оповіщення, до складу яких можуть включати, зокрема, поліціянтів.

У громадських місцях, будинках, місцях масового скупчення людей, блокпостах, пунктах пропуску через кордон — оповіщатимуть представники ТЦК та групи оповіщення.

Уповноважені вручати повістки можуть сповіщати громадян як самостійно, так і у складі груп

Фото без опису

Відстрочка

Для розгляду питань щодо надання відстрочки, у ТЦК створять окремі комісії. Головою такої комісії буде керівник центру, а членами — представники апарату й структурних підрозділів районної та міської адміністрацій. Водночас комісія не розглядатиме питання надання відстрочок заброньованим — для бронювання діятиме інша процедура.

Якщо у вас є підстави для відстрочки, ви маєте подати на імʼя голови комісії ТЦК або його відділу заяву з документами, які підтверджують це право.

Комісія вивчає заяву та документи, оцінює законність підстав.

Комісія зобов’язана це зробити протягом 7 днів з дати надходження заяви та не пізніше ніж протягом наступного дня з дати отримання інформації на запити.

Про ухвалене рішення громадянина мають повідомити телефоном чи тією ж поштою, але не пізніше ніж наступного дня після ухвалення. Якщо рішення про відстрочку позитивне, заявникові надають довідку. У разі відмови — повідомляють письмово із зазначенням причин. Таке рішення все ще можна оскаржити в суді.

Право на відстрочку, згідно зі статтею 23 нового закону про мобілізацію, є в тих, хто має одного зі своїх батьків чи одного з батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи — за умови відсутності інших родичів, які не є військовозобов'язаними.

Для розгляду питання надання їм відстрочки, потрібно звернутися до ТЦК із відповідною заявою. Після цього в центрі перевіряють родинні зв’язки військовозобовʼязаного та людини, яка потребує догляду.

У разі виявлення невідповідності даних у заяві або непідтвердження здійснення догляду, комісія заяву не розглядає. Щоб підтвердити догляд, громадянин має звернутись із заявою до сільської, селищної, міської ради чи районної ради в місті.

Таку заяву розглядає вже інша комісія, до якої можуть входити місцеві депутати, представники місцевого самоврядування та громадських організацій.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь