Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

Дата: 10.10.2024 09:22
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

 В цьому році Всесвітній день психічного здоров’я пройде під девізом: «Психічне здоров’я доступне всім». Ніхто не повинен залишитися без доступу до інформації, можливості попросити про допомогу і бути почутим. Незалежно від статусу та рівня життя людини, нікому не може бути відмовлено в психіатричній допомозі і підтримці.

Мета свята – привернути увагу кожної людини на важливість ментального здоров’я. Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних.

Для того, щоб ніколи не довелося мати справу з психічними захворюваннями пропонуємо

ТАРІЛКУ  МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я.

Вона  містить сім щоденних основних розумових дій, необхідних для оптимального психічного здоров’я. Ці сім щоденних дій складають повний набір «психічних поживних речовин», необхідних вашому мозку та стосункам, щоб функціонувати якнайкраще. Щодня вживаючи кожну з цих порцій, ви   дозволяєте вашому мозку координувати та збалансовувати свою діяльність. Ці важливі розумові дії зміцнюють внутрішні зв’язки вашого мозку та ваші зв’язки з іншими людьми та світом навколо вас.

  • ЧАС ЗОСЕРЕДЖЕННЯ-  Коли людина може ефективно зосереджуватися на завданнях, вона відчуває, що контролює свою роботу і час. Це знижує рівень стресу.
  •  
  • ЧАС ГРИ - дозволяємо собі бути спонтанними чи творчими, грайливо насолоджуючись новими враженнями .
  •  
  • ЧАС СПІЛКУВАННЯ -  Спілкування з друзями, родиною або колегами  дозволяє відчути   підтримку та розуміння. Це знижує рівень стресу та тривожності,   дозволяє знайти рішення або хоча б полегшити емоційний тягар.
  •  
  • ЧАС ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ - Фізична активність знижує рівень гормонів стресу (кортизолу) і стимулює вироблення ендорфінів — «гормонів щастя», які сприяють покращенню настрою.  
  •  
  • ЧАС УСАМІТНЕННЯ- Допоможе  відновити емоційний рівень та розібратися з власними думками,  відновити емоційні ресурси, знизити рівень стресу та напруги. 
  •  
  • ЧАС ВІДПОЧИНКУ –Дає  можливість відновитися після фізичних або психічних навантажень. Не зосереджені, не робимо нічого цілеспрямованого, і дозволяємо своєму розуму блукати або просто відпочити .
  •  
  • ЧАС СНУ - Під час сну мозок обробляє емоції, допомагаючи стабілізувати настрій. Недостатня кількість сну може підвищити ризик розвитку депресії, тривожності та дратівливості. 

 

Ми не пропонуємо конкретну кількість часу для цього рецепту для здорового розуму, оскільки кожна людина індивідуальна, і наші потреби також змінюються з часом.

 

Подібно до того, як ви не їсте лише піцу щодня протягом кількох днів, ми не повинні просто жити, зосереджуючись на самоті чи мало часу на сон. Головне – збалансувати день за допомогою кожної з цих важливих розумових дій.    

 

Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях,  бо ніхто з нас, навіть найсильніших, не зможе працювати, опікуватися близькими, допомагати іншим – якщо найперше не дасть лад тому, що в голові й на душі.

 

Будьте здорові, бережіть себе, дбайте про найдорожче!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь