26 вересня -Всесвітній день контрацепції
26 вересня – Всесвітній день контрацепції. Цей день нагадує нам про важливість правильного планування сім’ї та вільного вибору в питаннях репродуктивного здоров’я. Цей день залишається актуальним завжди, адже кожна вагітність має бути бажаною!
Народження дитини – дуже важлива подія в житті кожної жінки. Проте, щоб вагітність принесла радість, жінка повинна морально та психологічно бути готовою до материнства, а також не мати проблем зі здоров’ям, які можуть зашкодити народженню здорової дитини. Якщо ж жінка з якихось причин ще не готова стати матір’ю, їй необхідно відвідати лікаря-гінеколога, щоб підібрати відповідний метод контрацепції. Вибір способу контрацепції залежить від ряду індивідуальних особливостей кожної жінки: її гормонального статусу, наявності різних захворювань, віку, статури, інтенсивності статевого життя, і багатьох інших особливостей. Кожен метод контрацепції вимагає консультації з фахівцем. Спосіб контрацепції, який не підходить Вам, може виявитися неефективним, а також викликати різні ускладнення з боку гормональної, сечостатевої, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, та інших органів і систем організму.
Не можна підбирати контрацепцію самостійно, оскільки у кожного методу є свої протипоказання і побічні дії. Сучасні оральні контрацептиви дуже ефективні і безпечні за умови, що вони правильно підібрані. Окрім їх прямого призначення – запобігання небажаній вагітності, вони мають ряд позитивних ефектів: допомагають нормалізувати менструальний цикл, покращують стан шкіри, допомагають позбутися надлишкового оволосіння.
Найбільш надійний метод – це вазектомія у чоловіків та перев'язка маткових труб у жінок. Але ці методи радикальні. Ефективним методом контрацепції пролонгованої дії вважається внутрішньоматкова спіраль, яка дає менше 1% вагітностей.
Друге місце займають гормональні контрацептиви – таблетки, пластирі, вагінальне кільце. Презервативи дають збої частіше. Третє місце з ними розділяє “календарний метод”, при якому жінки вираховують овуляцію.
Найменш ефективними виявляються сперміциди та перерваний статевий акт.
Проте 100% методу контрацепції не існує, тому ваша обізнаність та обережність підвищують шанси на уникнення небажаної вагітності.
Також використання презерватива знижує ризик інфікування венеричними захворюваннями до 3%, а відмова від його використання збільшує шанси захворіти до 100%.
Будьте свідомими, бережіть себе та своє здоров'я!