Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Обережно, гарячка з Нілу!

Дата: 09.09.2024 11:14
Кількість переглядів: 69

Фото без опису

У кількох регіонах України лікарі фіксують зростання захворювання на гарячку Західного Нілу, яке передається через укус комара. Зокрема, йдеться про столицю, Київську та Черкаську області.

На території Івано-Франківської області випадки захворюваності не реєструвались.

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику. За своєю будовою вірус подібний до інших, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге.

 Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання – певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко в людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин. Групами ризику інфікування вірусом ГЗН в осередках сільського типу є сукупне населення, особливо особи, які проживають біля водних обєктів, працівники тваринницьких господарств і птахоферм. В осередках міського типу - мешканці будинків з підтопленими підвальними приміщеннями. До груп ризику також належать мисливці, лісники, туристи, військовослужбовці, які перебувають у польових умовах. Існують і групи медичного ризику, до яких належать реципієнти препаратів крові, органів, тканин і клітин, працівники лабораторій, новонароджені діти від інфікованих матерів. В природних осередках характерна літньо-осіння сезонність захворювання.

Хвороба починається гостро – з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації.  Гарячковий період триває від 2 до 7 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий, а при важких формах може розвиватися менінгіт або енцефаліт.

                        Випадки захворювання у Києві та області

 Згідно з інформацією Департаменту охорони здоров’я КМДА з 1 червня цього року на лікуванні у Свято-Михайлівській клінічній лікарні  м. Києва з підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу перебувало 17 пацієнтів — 10 чоловіків та 7 жінок. При цьому трьох людей лікарям не вдалося врятувати через важке ускладнення гарячкименінгоенцефаліт.

                       Випадок захворювання у Черкаській області

26 серпня стало відомо, що 65-річний жительЧеркащини помер через укус комара, у чоловіка діагностували захворювання гарячкою Західного Нілу.

                                 Симптоми гарячки Західного Нілу

 У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системименінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку.

                           Профілактика гарячки Західного Нілу

 Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу,  в ендемічних регіонах проводять комплексні заходи, спрямовані на зниження чисельності комарів (осушення боліт тощо).

 Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти, а вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена, специфічної терапії наразі не існує, а лікування симптоматичне.

             ЯК і при будь-якому захворюванні, при перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану. А щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, встановіть вдома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло.

            Актуально, що зі зниженням температури повітря та зникненням комарів,  небезпека гарячки знижується "майже до нуля".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь