Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

КОВІД ПОВЕРТАЄТЬСЯ?

Дата: 22.08.2024 10:53
Кількість переглядів: 79

                                                                 Фото без опису

Останнім часом в Україні збільшилась кількість хворих на COVID-19, вірус SARS-CoV–2, який спричиняє Covid-19, мутує. За чотири роки від початку пандемії з’явилося безліч його різновидів: Alfa, Delta, Omicron і тепер - Flirt.

Штам FLiRT є підваріантом Omicron. Його вперше зафіксували у світі на початку 2024 року. Тепер, за даними американського центру з контролю та профілактики захворювань, значна частина випадків у світі спричинена саме ним. По всьому світу та ж сама картина, що і в Україні – мутації Omicron поширюються дуже швидко. На нові підвиди припадає 90% випадків захворювань. Це доводить, що ці підвиди поширюються швидше.

Зазначається, що через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді.

Таким чином FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакцинованіоднак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.

В Україні перші випадки нового штаму COVID-1 Flirt виявили у період з 29 липня по 4 серпня.

Ми продовжуємо спостерігати більш легкий перебіг захворювання, але це, ймовірно, не через те, що вірус став слабшим, а через те, що наш імунітет зараз набагато сильніший. Після років вакцинацій та інфекцій більшість населення здатна краще боротися з інфекцією. Після контакту з людиною, інфікованою Flirt, може пройти близько п'яти днів, перш ніж хворий відчує симптоми. Хоча цей термін є умовним. Симптоми можуть з’явитися, як раніше, так і пізніше.

 Загальні симптоми FLiRT:

Загальна втома;

•Підвищення температури тіла, переважно в перші дні захворювання;

•Кашель;

•Може виникати головний біль або біль в мʼязах.

Заразною, за даними лікарів, людина є протягом 1-2 днів днів до появи симптомів і ще кілька днів після того, як симптоми зникають. Варіант ковіду Flirt передається швидше і вражає ослаблений імунітет. Тому єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація. Особливо вакцинація людей з групи ризику  -  люди віком понад 60 років з хронічними захворюваннями, люди віком понад 75 років, а також люди до 60 років з хронічними захворюваннями, які можуть призвести до тяжкого перебігу ковіду. Медичні працівники і освітяни – це люди з групи професійного ризику, вони також мають проходити ревакцинацію раз на рік (МОЗ).

Наразі в Україні доступна  вакцина проти COVID-19. Ця вакцина модернізована, адаптована під варіант Omicron, її називають омікрон-специфічною вакциною.

Разом зі щепленнями лікарі закликають дотримуватись базових правил безпеки – мити руки, залишатися вдома при першій появі симптомів. Всі ці заходи залишаються ефективними - попри те, який саме штам ковіду панує навколо.  Вакцинація є ключовим інструментом у боротьбі з COVID-19 та створення колективного імунітету, що дозволить нам повернутися до більш нормального життя.

               Рекомендуємо не нехтувати вакцинацією, щоб захистити себе та інших.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь