Вплив алкоголю на психічне здоров'я
Вживання алкоголю може мати серйозні наслідки для психічного здоров’я людини. З’ясування зв’язку між алкоголем та психічним здоров’ям є важливою темою, щоб сприяти глибшому розумінню наслідків вживання алкоголю та розвитку стратегій для збереження психічного здоров’я.
Існує хибне уявлення, що вживання алкоголю може бути хорошим способом зняти стрес, але це зовсім не так. Алкоголь у таких ситуаціях становить додаткову загрозу як вашому життю й здоров'ю, так і життю тих, хто поруч. У більшості випадків люди не усвідомлюють своєї залежності від алкоголю і вважають, що вони п’ють небагато.
Важливо розуміти, що ті речовини, які змінюють свідомість, діють на центральну нервову систему людини та її мозок, в результаті виникає низка психічних захворювань, такі як:
- Параноя ( марення ревнощів, зрідка ідеї переслідування)
- Шизофренія (тремтіння кінцівок, підвищення температури тіла, порушення процесів мови)
- Невроз (підвищена пітливість, озноб в тілі, сильний головний біль, поява задишки, дратівливість)
- Депресія (відчуття безнадійності, постійна безпричинна тривога, погіршення або підвищення апетиту, порушення сну, плаксивість, апатія і млявість, поява суїцидальних думок)
- Алкогольна епілепсія (блідість або синюватість верхньої половини тулуба, згинання верхніх та нижніх кінцівок, порушення роботи дихальної системи
- Алкогольний психоз ( підвищена роздратованість і агресивна поведінка, різкі зміни настрою, підвищена тривожність, галюцинації , часткова втрата пам’яті )
- Алкогольний галюциноз (галюцинації, які зазвичай носять стійкий, слуховий та яскравий характер, марення )
- Алкогольний делірій («Білочка») виникнення галюцинацій, тривале перебування у несвідомому стані, порушення сну, безсоння, підвищена тривожність, тремор, різкі зміни артеріального тиску; Формується після відміни прийому алкоголю.
ЧОМУ НЕВАРТО ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ
- Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно, а отже ви можете недооцінити ситуацію, а як результат не мати змоги швидко та адекватно реагувати на події та приймати правильні рішення
- Безпечної дози алкоголю не існує. Кожен грам спожитого алкогольного напою, в тому числі слабоалкогольного, негативно впливає на здоров'я
- Алкогольні напої не є антистресом. Навпаки, споживання алкоголю може призвести до підвищення рівня тривожності, агресивності та втрати самоконтролю, а отже, здійснює негативний вплив на психологічний добробут
- Алкоголь та психотравматичні події не є сумісними! Найкращий спосіб їх пережити — звернутися до фахівця, а не зловживати алкогольними напоями
- Вживання міцних напоїв підвищує ризик нещасних випадків, травматизму й загострення хронічних захворювань
- Пам’ятайте: силоміць «урятувати» когось від зловживання алкоголем не можна. Для цього потрібне передусім рішення самої людини.
Під час війни, коли доступ до ліків може бути обмежений та існують проблеми з доступом до лікаря, варто мінімізувати будь-які випадки, які можуть потребувати медичної допомоги. Не варто ризикувати власним життям й здоров’ям та наражати на небезпеку інших.