Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Вакцинація

Дата: 30.05.2024 16:10
Кількість переглядів: 72

Фото без опису

Вакцинація - введення в організм дитини антигенного матеріалу (щеплення) з метою викликати імунітет до хвороби, який запобігатиме зараженню цією хворобою або ослабить її негативні наслідки.

Вакцинація в Україні регулюється законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» та наказами Міністерства охорони здоров'я. Дана процедура є однією з найбільш ефективних профілактичних заходів, що дозволяють повністю запобігти ризику зараження багатьма небезпечними захворюваннями, серед яких: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Хіб- інфекція.

Чи потрібно робити щеплення?

Людський організм має природний захисний механізм - імунітет. За потрапляння в тіло чужорідного білка (бактерії або вірусу) активуються спеціальні клітини, що відповідають за усунення потенційної загрози - лімфоцити. Але в новонароджених імунна система нерозвинена, тому вона не здатна ефективно чинити опір патогенним мікроорганізмам.

Під час грудного вигодовування частина лімфоцитів матері передається дитині разом із молоком - спочатку вони захищають новонародженого від інфекцій. Але цього недостатньо: у дітей повинен сформуватися власний міцний імунітет, щоб вони могли вести здорове життя. І в цьому допомагає щеплення. Як воно працює?

У кожної вакцини міститься патогенний агент або його токсин у неактивній формі. За потрапляння в організм людини він викликає імунну реакцію: тіло починає виробляти антитіла, спрямовані на боротьбу з конкретним захворюванням. Імунітет «вчиться» розпізнавати певні інфекції та чинити їм опір. Якщо після вакцинації в тіло потрапляють патогени, вони швидко знищуються лімфоцитами, і зараження не настає.

У даний час щеплення дітей є обов'язковою медичною процедурою. За бажанням батьки можуть підписати відмову від щеплень. Але більшість лікарів вважають таке рішення нераціональним. Організм не здатний справлятися з багатьма вірусами та бактеріями, внаслідок чого значно підвищується ризик інфікування. До того ж, через несформований імунітету багато хвороб протікають у маленьких дітей важче, частіше призводять до небезпечних ускладнень і можуть бути смертельними.

Небажання деяких батьків щепити дитину пов'язане з помилковою думкою про небезпеку вакцин. Але це не так: їх формули безпечні, а дія клінічно протестована. Тому щеплення можна робити з першого дня життя дитини без будь-якого ризику для її здоров'я.

Друга поширена помилка, що призводить до відмови від вакцинації, пов'язана з батьківською думкою про те, що в безпечному домашньому середовищі новонароджений не зіткнеться з патогенами. Насправді на людський організм постійно впливають патогени, але через хороший імунітет інфікування не відбувається. Оскільки в маленьких дітей немає достатньо розвиненого природного захисту, вони більш схильні до захворювань, незалежно від того, які умови їх оточують.

 Які щеплення роблять дітям

Щеплення дітям починають робити ще у пологовому будинку від гепатиту В у перший день життя. На третій-п'ятий день життя робиться проти туберкульозне щеплення новонародженим у пологовому будинку. Вакцинацію проти туберкульозу не проводять в один день з іншими щепленням.

            АКДП щеплення від дифтерії, кашлюку та правця робиться 2,4,6, міс. Ревакцинація АКДП здійснюється 18 місяців. Також входить вакцинація від поліомієліту та гемофільної інфекції.

Щеплення від поліомієліту роблять у два, чотири, шість, 18 місяців, у 6 та 14 років. Вакцинацію проти гемофільної інфекції здійснюють у два, чотири та 12 місяців.

Коли дитині виповнюється рік, необхідно зробити щеплення проти краснухи, кору та паротиту. Ревакцинація у шість років. Перенесені захворювання кору, краснухи та паротиту не є протипоказанням до вакцинації.

Перед вакцинацією необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем.

Вакцинація— важливий крок для профілактики багатьох захворювань як серед дітей, так і серед дорослих.

Подбайте про своє здоров'я!!!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь