Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитоподібної залози

Дата: 25.05.2024 16:25
Кількість переглядів: 93

Фото без опису

Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroіd Day). Його головне завдання – підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворювання залози, їх діагностику, заходи профілактики і способи лікування.

 Щитоподібна залоза – найважливіший елемент ендокринної системи, що виробляє гормони, необхідні для здійснення фізіологічних функцій організму. Ця маленька залоза контролює всі обмінні процеси, від диференціації клітин до терморегуляції та швидкості мислення і сприйняття.  Щитоподібна залоза, маленький 25-30-грамовий орган, що розташований на шиї та за формою нагадує метелика, відіграє надзвичайно важливу роль в життєдіяльності організму.

Причини захворювання щитоподібної залози різноманітні. До них відносяться:

1.Спадковий фактор;

2.Неправильне харчування;

3.Аутоімунні процеси;

4.Несприятлива екологічна обстановка, у тому числі і радіаційна;

5.Проведення в минулому променевого лікування;

6.Інфекції (вірусні та бактеріальні);

7.Шкідливі звички;

8.Дефіцит (нижче 100 мкг в день для дорослих здорових людей) або надлишок йоду.

Щитоподібна залоза не може працювати без достатньої кількості йоду в організмі, оскільки він є невід’ємним компонентом її гормонів. При недостатності йоду щитоподібна залоза збільшується і не виробляє достатню кількість гормонів (гіпотиреоз). Буває так, коли в організмі є надлишок йоду, і тоді щитоподібна залоза виробляє підвищену кількість гормонів (гіпертиреоз).

Дефіцит йоду в організмі може призводити до: відчуття постійної втоми, слабкості; збільшення щитоподібної залози; затримки росту дітей; зниження розумової активності, погіршення пам’яті; зміни маси тіла; випадіння волосся; сухості шкіри, втрати її еластичності; раку щитоподібної залози та ін. Також для запобігання йододефіциту варто скорегувати щоденний раціон. Включіть до нього білу рибу ,морепродукти ,морську капусту; овочі (буряк, томати, спаржу, шпинат, редиску, баклажани, зелену цибулю, щавель); фрукти (банани, апельсини, хурму, дині, лимони) яйця, молоко, яловичину,волоські горіхи.

Якщо ви маєте подібні симптоми, проконсультуйтесь з лікарем, який у разі потреби скерує вас на обстеження. У жодному разі не приймайте самостійно йодовмісні препарати без консультації з лікарем.

Профілактика захворювань щитоподібної залози

Високий відсоток ризику захворіти передається у спадок, а регулярне УЗД щитовидної  залози  допоможе  розпочати  лікування  вчасно.

Намагайтеся якомога спокійніше реагувати на емоційні потрясіння. Знайдіть свій комфортний спосіб боротьби зі стресами. 

 Ми живемо в середовищі забрудненого повітря, тому важливо не забувати про регулярні прогулянки на свіжому повітрі.

Приймайте йодовмісні продукти, морепродукти, ягоди та горіхи.

Пам’ятайте!!! Самодіагностика може зашкодити здоров’ю. Якщо підозрюєте у себе проблеми із щитоподібною залозою — одразу зверніться до лікаря.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь