Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ЯКІ ПЕРЕЖИВАЮТЬ НЕПРОСТІ ЖИТТЄВІ СИТУАЦІЇ У ВИХОВАННІ ПІДЛІТКІВ

Дата: 17.05.2024 14:17
Кількість переглядів: 113

Фото без опису

1. Ніколи не лайте свою дитину за захоплення (якщо, звичайно, не хочете, щоб вона назавжди від вас замкнулася в собі). Не жартуйте на «цю тему». Зрозумійте, усе це дуже серйозно. Не варто переконувати сина або дочку в тому, що їхні почуття безглузді, що все колись мине. Дитина живе зараз, тут і тепер — усі ваші аргументи для неї нічого не важать.
2. Почніть самі цікавитися кумирами й захопленнями ваших дітей. Разом послухайте улюблену музику дочки або сина. До речі, чудовою є нагода почати спільно вивчати іноземну мову, щоб зрозуміти, про що співає той, перед ким сьогодні ваша дитина вклоняється.
3. Не відмовляйте дітям у придбанні плакатів, символіки, квитків на концерти. Краще укладіть із ними своєрідний договір. Гарні оцінки у школі, здоровий спосіб життя в обмін на матеріальну підтримку їхніх інтересів (відвідування виступів улюблених груп, придбання модних журналів тощо).
4. Спробуйте розширити коло інтересів дитини. Заняття спортом, спільні прогулянки, читання книжок й обговорення прочитаного — усе це гарантовано скоротить час перебування вашого нащадка в компанії, яка не викликає у вас схвалення, допоможе підліткові не «зациклюва­тися».
5. Намагайтеся більше хвалити свого сина або дочку за будь-які досягнення в навчанні чи спорті. Діти, не позбавлені батьківської уваги, зазвичай знають собі ціну й не бояться плисти проти течії. Вони не шукатимуть такі необхідні їм підтримку й любов на стороні. І тому просто любіть їх — без умов та умовностей. Тоді ви завжди знайдете шлях одне до одного.
    ПОРАДИ ЩОДО ВИХОВАННЯ ВАЖКИХ ПІДЛІТКІВ
Як упоратися з підлітком? Що ж трапилося з цією милою маленькою дитиною, яка була у вас лише кілька років тому? Підлітки можуть бути дуже важкими, і це не повинно дивувати вас з огляду на всі зміни перехідного віку, з якими їм доводиться зіштовхуватися. Вам доведеться бути дуже терплячим, щоб упоратися з цим. Це завжди непросто, і вам доведеться дуже постаратися під час цих двох важливих періодів у житті дітей — юності та молодості. Спілкування й розуміння протягом важких періодів можуть задати тон для життєвих рішень, які доведеться приймати вашій дитині.
  Ось кілька корисних порад, які стануть у пригоді батькам під час виховання підлітків і налагодження зв'язку з ними.
1. Інтерес. З'ясуйте, що подобається вашій дитині. Коли ваш під­літок був дитиною, можна знайти щось, чим можна було б із ним зайнятися. Але коли вони дорослішають, вам доведеться докласти додаткових зусиль, щоб довідатися, що подобається вашим дітям. Можливо, це буде непросто, але здатність співвідносити схильності й антипатії вашої дитини є важливою частиною побудови відкритих відносин із нею.
Пам'ятайте! Щоб бути гарним батьком, вам також потрібно бути гарним другом.
2. Строгість. Чимало підлітків чинять опір правилам й обмеженням. Вони думають, що вже дорослі, що можуть самі про себе подбати. Хоча це почасти і так, та підліткам усе ще потрібні обмеження. З новими бажаннями вони можуть завдати собі значної шкоди, якщо не стри­муватимуть себе відповідальністю. Дайте зрозуміти вашій дитині, що в неї буде більше волі, але при цьому і більше відповідальності. Воля без відповідальності — безглузда. Вам треба допомогти своїй дитині навчитися планувати події наперед. Ви не повинні робити це за підлітка — просто спрямуйте його.
3. Спілкуйтеся щодня. Щоденне спілкування є важливим для під­тримки відкритості між вами. Ваша дитина буде розкутішою, дові­рятиме вам, якщо ви спілкуватиметеся з нею щодня. Довіра грунтується на практиці. Її можна сформувати лише на «багатогранних» відносинах, на гарному спілкуванні.
Навчіться пізнавати світ, у якому живе ваш підліток, поставте себе на його місце, і ви зможете не лише досягти довіри у відносинах, а й краще зрозуміти його поведінку.
Щоденне спілкування покаже вашій дитині, що ви дбаєте про неї. Це дуже важливий чинник, тому що підлітки почуватимуть себе ком­фортніше з батьками, які активно залучені до їхнього життя. Інакше підлітки можуть звернутися до ненадійних однолітків за порадою або настановами. Дуже важливо, щоб батьки надавали їм керівництво й турботу, які їм так потрібні.
Виховання важких підлітків ніколи не було й не буде легким завданням. Різні батьки користуються для його розв'язання різними під­ходами. Безперечно, важливо чинити так, як ви вважаєте правильнішим, але є деякі рекомендації, яких краще дотримуватися, щоб допомогти собі пройти через усе це, а також зрозуміти, що ви не одні в такій ситуації.
Підлітковий вік триває не вічно, тому не треба «зациклюватися» на тому, що ваша дитина назавжди залишиться важким підлітком. Натомість сконцентруйте свої сили й сконцентруйте свою увагу, допоможіть дитині упоратися з її проблемами і стати відповідальним дорослим. Ви ж мріяли про це, коли дитина була маленькою?..
4. Терпіння. Коли йдеться про виховання важкого підлітка, ваше терпіння дуже важливе. Бути терплячим важко, тому що ви захочете побачити результати негайно. Але в більшості випадків вашій дитині просто необхідно перерости таку поведінку. Можливо, варто відправити дитину у спеціальний центр виправного впливу, що також потребувати­ме від вас терпіння, поки програма не почне давати результатів. Загалом, якщо зможете знайти в собі терпіння, то керуватимете ситуацією значно краще.
5. Упереджувальний підхід. Щойно ви помітили, що в дитини з'явилися проблеми (алкоголь, наркотики), вам потрібно починати негайно діяти. Можливо, вам треба подумати про спеціальну виправну установу для неповнолітніх ще до того, як ви вважатимете відправлення дитини туди необхідним. Негайний початок дій покаже підлітку, що ви не збираєтеся сидіти склавши руки і дозволити йому вживати нарко­тики, алкоголь або займатися іншими речами, яких ви не схвалюєте. Упереджувальний підхід може скоротити глибину і тривалість таких проблем вашого підлітка.
6. Єдиний фронт. У багатьох випадках батьки не сходяться в думках про те, яке рішення їм варто прийняти щодо ситуації, в яку потрапила їхня дитина. У жодному разі не розказуйте про це своєму синові або дочці. Ви повинні завжди демонструвати «єдиний фронт». Якщо дитина зрозуміє, що ви дієте спільно, однією командою, то вона не може втекти під захист одного з батьків, ваші плани допомоги матимуть вищі шанси на успіх.
Як бачите, є поради, покликані допомогти батькам важких дітей робити правильний вибір і набувати вміння успішно жити з важким підлітком. Звичайно, буде нелегко, для того щоб упоратися з усім, із чим вам доведеться зіштовхнутися, від вас буде потрібна сила волі. Зрештою, за умови, що ви допоможете дитині з усім цим упоратися, ваш важкий підліток переросте всі свої проблеми.
     РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ПІДЛІТКІВ, СХИЛЬНИХ ДО ПРАВОПОРУШЕНЬ
1. Намагайтеся завжди бути позитивним прикладом для своєї дитини, законослухняним громадянином своєї країни.
2. Змалечку прищеплюйте повагу до закону, прав людини.
3. Проявляйте витримку, терпіння у спілкуванні з підлітком, обговоренні його протиправних учинків (дій).

 

 

                


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь