15 квітня – День екологічних знань

Дата: 15.04.2024 15:36

15 квітня вже традиційно світова спільнота відзначає День екологічних знань. Історія цього дня розпочалася 1992 року на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро, на якій вперше активно обговорювалося питання ролі екологічної освіти задля сталого розвитку людства та його виживання.

У фокусі Дня екологічних знань — пошук розумного балансу між зростаючими потребами людства та вичерпністю можливостей планети. Усі заходи, які відбуваються цього дня, так чи інакше стосуються теми сталого розвитку, захисту планети, запобігання екологічним катастрофам і боротьби з уже наявними проблемами.

З огляду на те, що майбутнє належить підростаючому поколінню, його вмінню оцінювати ситуацію, адекватно реагувати на зміни і вирішувати проблеми, пов’язані з виживанням планети, все важливішим стає формування екологічної поведінки людини, яка базується на новому екологічному мисленні.

Варто розуміти, що День екологічних знань важливий не лише для професіоналів та волонтерів екологічної сфери, а й для кожного з нас. Адже екологічна культура — запорука збереження як планети, так і здоров’я всього людства.