Стипендії для ветеранів учасників бойових дій, що проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу у закладах вищої освіти.

Дата: 08.04.2024 10:58

Право на призначення стипендії голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та голови Івано-Франківської обласної ради студентам, які беруть або брали участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, починаючи з 20 лютого 2014 року (у тому числі, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та Операції Об’єднаних Сил в районах її проведення), та за кошти фізичних осіб здобувають вищу або фахову передвищу освіту у закладах державної або комунальної форм власності чи проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу у закладах вищої освіти (далі – Стипендія) мають особи, місце проживання (перебування) яких задеклароване/зареєстроване на території Івано-Франківської області, які за кошти фізичних осіб здобувають вищу або фахову передвищу освіту за денною або заочною формою навчання у закладах державної та комунальної форм власності чи проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу у закладах вищої освіти та не перебувають у академічній відпустці, з числа осіб, визнаних:

учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

учасниками війни відповідно до пункту 13 частини першої статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

бійцями-добровольцями відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 18 березня 2016 року № 113-4/2016 «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України».

Cтипендія призначається 50 особам з вересня до червня кожного навчального року згідно з рейтингом успішності, сформованим закладом вищої чи фахової передвищої освіти за результатами останнього навчального семестру на підставі успішності з кожного навчального предмета (дисципліни). Процедура визначення рейтингового бала, що визначає місце особи в рейтингу, є однаковою для здобувачів вищої чи фахової передвищої освіти та осіб, які проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу у закладах вищої освіти.