Прийняття в експлуатацію нежитлових будівель в Івано-Франківській області у 2023 році

Дата: 05.03.2024 09:24

Прийняття  в  експлуатацію  нежитлових  будівель

в Івано-Франківській області у 2023 році

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує.  У 2023 році в області активно здійснювалось  будівництво нежитлових  будівель. Загальна  площа прийнятих в експлуатацію нежитлових будівель нового будівництва порівняно з 2022  зросла  на 36,9%  і  склала 84096 м2

За обсягом збудованих нежитлових будівель у 2023 році Івано-Франківщина посіла 12 місце серед регіонів держави, за темпом зростання у порівнянні з 2022 роком – 10 місце. Частка області  у загальнодержавному введенні  нежитлових будівель склала 3,6%.

Загальна площа прийнятих в експлуатацію у 2023 році  промислових будівель та складів склала 26299 м2 (31,3% загальнообласного обсягу), торговельних  будівель – 19053 м2  (22,6%), готелів, ресторанів та  подібних  будівель –  15890 м2   (18,9%).

Частка загальної площі будівель для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення склала 3,8%  або 3166 м2. Протягом 2023 року на території області із об’єктів соціальної сфери прийнято в експлуатацію амбулаторію групової практики сімейної медицини, будинок культури, критий спортивний зал тощо.

Загальна площа збудованих офісних будівель, будівель транспорту та  засобів зв’язку, інших нежитлових  будівель склала 19688 м2  або 23,4% загальнообласного обсягу.

Більшу частину (57,9%, або 48658 м2) нежитлових будівель прийнято в експлуатацію у сільській місцевості. У міській місцевості збудовано 35438 м2 загальної площі  (42,1% від загального обсягу нежитлових будівель).

У Івано-Франківському районі  прийнято в експлуатацію 47,4%  загальної площі нежитлових будівель по області (39860 м2); за видами будівель найбільша питома вага припадає на  промислові (33,4% загального обсягу по району)  та  торговельні (25%)  будівлі.

Значною є частка Надвірнянського району (38%), де переважало прийняття в експлуатацію готелів (45,5% загальної площі нежитлових будівель  по району).

Питома  вага  Калуського, Коломийського та Косівського районів у загальнообласних обсягах прийнятих в експлуатацію нежитлових будівель склала  5,9%,  5,6%  та 3,1%  відповідно.