ХАРЧУВАННЯ ПРИ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЯХ

Дата: 29.12.2023 11:15

Гостра кишкова інфекція — це група захворювань, збудниками яких є віруси і бактерії, що вражають слизову оболонку шлунка і кишечника. Потрапляючи в травний тракт, вони провокують нудоту, гастрит з блювотою, гостру діарею і як наслідок — зневоднення організму. Характерні симптоми включають також загальну інтоксикацію (отруєння), яка може проявлятися в легкій, помірній та тяжкій формі. Захворювання вражає дітей, дорослих і людей похилого віку. Найбільш небезпечна кишкова інфекція для пацієнтів у віці до 2 років і людей з хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту.

При кишкових інфекціях  необхідна зміна звичного раціону. Лікувальне харчування включає введення дієти в перші дні хвороби і відновний період.

Дієта при кишковій інфекції – часто це найефективніший спосіб лікування, особливо якщо мова йде про дітей. Харчування має бути щадним, щоб не створювати додаткового навантаження на органи травної системи. А в перші дні розвитку гострої кишкової інфекції  і зовсім практикується лікувальне голодування.

Харчування при кишковій інфекції у дорослих

Дієта в даному випадку залежить від тяжкості стану. Що можна їсти при кишковій інфекції :

• У першу добу — голод, вживання достатньої кількості рідини.
  • Другу добу — сухарики, чай з цукром, поступове введення каш, супів на воді без жиру.
  • Третю добу і далі — їжа, яка не подразнює шлунок, знежирена, без спецій, приготована на парі або відварна.

Надалі на період відновлення уникають гострих, копчених, смажених, жирних страв. Вживають невеликі порції дрібно — через кожні 3-4 години.

Що пити при кишкових інфекціях: чай з цукром, відвари трав (ромашка, м'ята) при поліпшенні стану — киселі, морси. Не можна вживати нерозведені соки, незбиране молоко, міцну каву, напої, що викликають бродіння в кишечнику.

Дієта при кишковій інфекції у дитини

Що їсти на початку захворювання, коли у дитини спостерігається нудота і відраза до їжі? В цей період необхідна водно-чайна пауза, в подальшому в залежності від загального стану, вводять дієтичні продукти:

• рисовий відвар, протерті каші без масла (гречана, рисова), протерті супи;
  • підсушений білий хліб, галетне печиво;
  • овочеве пюре;
  • паштет з нежирного м'яса;
  • дитячий знежирений сир;
  • печені яблука, банани.

Чим годувати дитину при кишковій інфекції в віці до 2 років? Рекомендовані адаптовані дитячі суміші на безмолочній основі, каші на воді.

Важливо забезпечити достатню кількість рідини.

Що пити:

• неміцний солодкий чай;
  • кисіль з чорниці (при проносі);
  • рисовий відвар;
  • мінеральну воду.

Дотримання дієти і правил гігієни прискорять одужання і дозволять виключити можливі ускладнення при кишкових інфекціях.