До уваги виробників та імпортерів тютюнових виробів: відбулись зміни до антитютюнового законодавства

Дата: 01.11.2023 10:04

З 13 жовтня 2023 року втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 р. № 306 «Про затвердження переліку кольорових малюнків і піктограм, що входять до додаткових медичних попереджень на упаковці тютюнових виробів», оскільки з 11.01.2024 року набуває чинності наказ МОЗ від 18.04.2023 року № 747 «Про затвердження Груп наборів комбінованого медичного попередження, що складаються з 14 варіантів тексту та ілюстрацій, технічних вимоги до його макету, дизайну та форми, а також порядку їх нанесення виробниками тютюнових виробів для куріння.

Оновлені комбіновані медичні попередження займатимуть 65% сигаретної пачки. Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням.

Нові вимоги до маркування сигаретних пачок, крім ефективнішої боротьби з курінням, дозволять завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014.

Наголошуємо, що куріння будь-яких тютюнових виробів та інших новітніх пристроїв для куріння, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму.

У разі порушення права на бездимне оточення, отримати правову допомогу можна звернувшись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області тел.(0342) 528398, ifyzps@ukr.net.