Профілактика ГРИПУ, що маємо знати?

Дата: 26.10.2023 14:34

Грип – гостре інфекційне вірусне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією,а також великою частотою виникнення ускладнень. Збудники хвороби – віруси, за типом вірусу А, В. Цього року очікують циркуляцію :

•  вірус, подібний до A/Victoria/4897/2022 (H1N1)pdm09;
  •  вірус, подібний до A/Darwin/9/2021 (H3N2);
  •  вірус, подібний до B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
  •  вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Джерелом інфекції є хвора людина ( з останніх годин інкубаційного періоду по 4-5 день хвороби).  Механізм передачі  повітряно-крапельний. Зараження відбувається під час вдихання найдрібніших крапельок слизу з вірусом, що потрапляють у навколишнє середовище від хворих.

Основні симптоми грипу:

• Різке підвищення температури тіла до 40 ºС
• Виражена слабість
• Кашель
• Нежить
• Набряк слизових
• Біль в суглобах та м’язах
• Сонливість
• Відмова від їжі
• Рясне потовиділення

Що необхідно знати про профілактику грипу та інших ГРВІ?

1. Обов’язково часто мити руки з милом, а також уникати місць, скупчення людей. Зменшити торкання очей, носа і рота, особливо брудними руками.
    2.
     Одягати маски в місцях скупчення людей, а також в осередку інфекції або при перших ознаках хвороби.
    3. Раціональне харчування з включенням вітамінів у природньому вигляді ( перш за все свіжі овочі та фрукти).
    4. Дотримуватись нормованого режиму дня (достатня кількість сну, регулярне чергування праці та відпочинку).

5. Вологе прибирання та провітрювання приміщення ( в якому живете  або працюєте).

6. Специфічною профілактикою є вакцинація.

Особливо необхідною вакцинація проти грипу є для представників груп ризику, серед них: діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, на хронічні серцево-судинні захворювання, на хронічні захворювання легень, медичні працівники. Цим людям рекомендовано отримати щеплення проти грипу, щоб уникнути тяжких ускладнень від захворювання, що можуть мати  летальний кінець.

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону.