В Делятині відбулася презентація видання "Степан Ленкавський. Життя і твори"

Дата: 05.10.2023 18:43

5 жовтня 2023 року в  Народному Домі смт Делятина відбулася презентація чотиритомника  «Степан Ленкавський. Життя і твори». Активний учасник націоналістичного руху, провідний член Організації вищих класів українських гімназій, член проводу Союзу Української Націоналістичної Молоді, автор «Декалогу ОУН» («Десять заповідей українського націоналіста»1929), в якому виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань, філософ, мислитель, політв’язень, людина глибокої мудрості та гострого розуму. Твори  та деякі нариси із життя присутнім представив упорядник, доктор політичних наук та голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Бачимо, що націоналістичні гасла, які проголошував Степан Ленкавський особливо актуальні сьогодні в період кривавого протистояння московитам, адже минуло так багато років від часу визвольної боротьби УПА, а їхні методи знищення українців зовсім не змінилися… Пропонуємо ознайомитися із короткою, актуальною на сьогодні цитатою.

Десять заповідей українського націоналіста (Декалог українського націоналіста)

Я дух одвічної стихії, що зберіг Тебе від татарської потопи й поставив на грані двох світів творити нове життя:

1. Здобудеш Українську Державу або згинеш у боротьбі за Неї.
  2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні чести Твоєї Нації.
  3. Пам'ятай про великі дні наших Визвольних змагань.
  4. Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба.
  5. Пімсти смерть Великих Лицарів.
  6. Про справу не говори з тим, з ким можна, а з тим, з ким треба.
  7. Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.
  8. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації.
  9. Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять Тебе виявити тайни.
  10. Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Української Держави).

Маємо знати Героїв нашої нації, поважати їх світлу пам’ять, не забувати і бути гідними називатися українцями!