ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
У другу неділю вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту.
Що дає фізична культура?
Фізична активність має значні переваги для здоров'я серця, тіла та розуму, сприяє запобіганню та лікуванню неінфекційних захворювань, фізична активність зменшує наслідки депресії та тривоги.
Як пояснити - рух це життя?
Завдяки руховій активності та постійному тренуванню пришвидшується обмін речовин, покращується стан нервової системи, зміцнюється серцевий м’яз , формується правильна постава, підвищується опірність організму до інфекцій. Основними видами тренування є фізичні вправи та заняття спортом.
Як спорт змінює життя?
Спорт допомагає знизити рівень стресу, поліпшує метаболізм, підвищує витривалість, стимулює роботу імунітету, підвищує рівень енергії, знижує рівень холестерину й цукру, допомагає відновити баланс гормонів, знижує ризик розвитку багатьох хронічних захворювань.
Чому спорт важливий для здоров'я?
Тренування покращують координацію, зміцнюють вестибулярну систему, попереджають появу й розвиток різних захворювань, у тому числі дистрофію, дегенерацію та атрофію скелетних м'язів.
Як спорт впливає на психічне здоров'я людини?
Ті, хто займаються спортом, мають менше симптомів депресії та тривоги. Також регулярні фізичні вправи допомагають вивільняти негативні емоції, покращують сон та зменшують напругу м'язів, що допомагає вам відчувати себе більш розслабленим.
Як спорт впливає на депресію?
Порівнюючи ефекти фізичних вправ зі звичайним лікування серед усіх груп населення, науковці виявили, що фізична активність знижує симптоми депресії, тривоги та психологічного дистресу в 1,5 рази краще, ніж розмовна терапія або медикаментозне лікування.
Як регулярні заняття фізкультурою запобігають утворенню тромбів?
Поліпшується постачання крові до органів та систем, бо відбувається рівномірний перерозподіл крові, це запобігає застою крові в організмі та тромбоутворенню, капіляри працюють краще. Доведено, що завдяки бігу антикоагулянтна властивість крові зростає до 10 разів. Поліпшуються кровообіг, робота м’язів, а також засвоєння глюкози, відтак у людини, яка регулярно займається спортом, знижується розвиток цукрового діабету.
НЕ НЕХТУЙТЕ ФІЗКУЛЬТУРОЮ І БУДЬТЕ ЗДОРОВІ !
Помічник епідеміолога Л. Павлюк