Відбулося зарибнення річок молоддю струмкової форелі на території Делятина...

Дата: 22.08.2023 22:14

18 серпня 2023 року на території Делятина відбулося зарибнення р. Прут та р. Перемийська,  молоддю струмкової форелі (пструга)обсягом понад 25 тис - цінного аборигенного виду родини лососевих. Середня наважка зарибку становить 3,2-3,3 грами.

Зарибок в річки випускали в кількох місцях - це забезпечує кращі умови для виживання молоді риб, забезпечення їх кормом, збереження від хижаків, зумовлює поширення форелі на ділянки значної протяжності вздовж русла річки.

Контроль за проведенням робіт із вселення здійснює спеціальна комісія, сформована Держрибагентством, до складу якої, зокрема, увійшли представники Івано-Франківського рибоохоронного патруля, Держекоінспекції Карпатського округу, органів місцевого самоврядування.

Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено Рибоводним форелевим заводом «Лопушно» за державні кошти.

Довідково:

Головним завданням заходів штучного відтворення та вселення в державні водні об'єкти аборигенних лососевих видів риб є формування репродуктивного ядра, як основи для створення стабільних популяцій цих цінних риб у природоохоронному середовищі та недопущення їх природного зникнення.

Вселення молоді струмкової форелі здійснюється на підставі «Науково-біологічного обгрунтування проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників іхтіофауни в річкових басейнах Дунаю та Дністра (на період 2022-2024 рр.)», розробленого Інститутом рибного господарства НААН України.

Нагадуємо, що з 2022 року набули чинності нові Правила любительського і спортивного рибальства:

Делятинська громада висловлює щиру вдячність комісії за неодноразові проведені заходи зарибнення річок.