Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ

Дата: 04.07.2023 10:47
Кількість переглядів: 275

Фото без опису

СТАТТЯ 17 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ говорить, що «Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу».

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про військовий обов’язок і військову службу» стаття 1 -  військовий обов’язок громадянина України включає «дотримання правил військового обліку». Ці правила детально описані у главі VI даного законодавчого акту «Військовий облік громадян України», а також у Законі України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 1487 30 грудня 2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» говорить, що «організації та ведення «військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності».

НАГОЛОШУЄМО:
Усі військовозобов’язані, призовники та резервісти зобов’язані повідомляти або передати нові дані до ТЦК та СП ПРОТЯГОМ СЕМИ ДНІВ після зміни тієї чи іншої особистісної інформації. Це надзвичайно важливо для ведення військового обліку, а відтак і для обороноздатності нашої держави.

Відповідно до пункту 23 згаданої вище постанови Кабінету Міністрів України № 1487, призовники, військовозобов’язані та резервісти ПОВИННІ ОНОВИТИ ДАНІ в разі зміни:
прізвища, ім’я, по батькові;
дати та місця народження;
статі;
місця проживання та перебування;
відомостей про батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників та інших представників (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дати народження;
відомостей про сімейний стан особи та членів її сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), а також дітей;
реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон (серія, номер, дата видавання, орган, що видав, термін дії);
відомостей про громадянство;
відомостей про документи, що підтверджують смерть особи або визнання особи померлою чи безвісно відсутньою;
відомостей щодо визнання особи недієздатною чи поновлення дієздатності;
відомостей про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада);
реєстраційного номера облікової картки платника податків;
відцифрованого образу обличчя особи;
відомостей про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України;
відомостей про освіту та спеціальність;
відомостей про стан здоров’я, що збирають з метою визначення придатності для виконання військового обов’язку;
відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності;
відомостей про розгляд судом кримінальної справи, вирок, що набрав законної сили;
відомостей про наявність (відсутність) судимості;
унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
відомостей про право на відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації.

ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК УСІХ ПРИЗОВНИКІВ, ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ ТА РЕЗЕРВІСТІВ ВЕДЕТЬСЯ ЗА МІСЦЕМ ЇХ ПРОЖИВАННЯ.

Згідно із зазначеною вище Постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, кожен роботодавець ПОВИНЕН забезпечити персональний військовий облік кожного працівника чоловічої статі (за винятком громадян, виключених з військового обліку).

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ведення військового обліку визначає Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП), зокрема, у статті 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено розмір ШТРАФУ в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Так, він становить:
· для фізичних осіб (відповідальних осіб за ведення військового обліку) - від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн);
· для посадових осіб (керівників) - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн).

ПОВТОРНЕ протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано АДМІНІСТРАТИВНОМУ СТЯГНЕННЮ, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення ШТРАФУ на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів (3400–5100 грн), а на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-8500 грн).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь