Як попередити гостре кишкове отруєння ?

Дата: 15.06.2023 16:54

Гострі кишкові інфекції можуть бути викликані різними мікроорганізмами – бактеріями, вірусами  та найпростішими.

Такі інфекції передаються харчовим, водним та контактно-побутовим шляхом.

• Тобто,  кишкові інфекції передаються через продукти харчування і приготовлені з них страви, а також овочі та фрукти, забруднені мікроорганізмами.
  • Водний шлях передачі збудників  реалізується через забруднену питну воду, внаслідок аварій  на водопровідних та каналізаційних мережах.
  • При контактно-побутовому шляху передачі збудники передаються через брудні руки,  предмети домашнього вжитку (білизна, рушники, посуд, іграшки).

Отже,  основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є  елементарне недотримання правил   особистої  гігієни,  технології приготування страв, умов  та термінів  зберігання страв, вживання  неякісних  харчових продуктів, води, які містять  збудників захворювань.

Характерні  ознаки  кишкової  інфекції :

• Блювання
  • Болі в животі
  • Частий  рідкий  стілець

Як  вберегти  себе  від  кишкової  інфекції?

1. Дотримуватися правил особистої  гігієни
  2. Ретельно  мити  руки з милом  перед вживанням їжі,   після кожного  відвідування   вбиральні
  3. Мити  та тримати в  чистоті  всі поверхні та  кухонні прилади, що використовуються  для приготування їжі
  4. Регулярно  мити  та обдавати окропом дитячий посуд та іграшки
  5. Добре просмажувати  або проварювати продукти, особливо птицю, рибу, яйця, м'ясо
  6. Не залишати готову продукцію поза  холодильником більше, як на 2 години
  7. Не пити воду з невідомих джерел, вживати бутильовану чи кип’ячену охолоджену воду
  8. Не вживати  в їжу  рибу, що загинула в зоні стихійного  лиха!!!!!

У РАЗІ   ВИНИКНЕННЯ    СИМПТОМІВ  КИШКОВОЇ  ІНФЕКЦІЇ ЗВЕРНІТЬСЯ   ЗА  ПОРАДОЮ  ДО  ЛІКАРЯ !

Лікар-дезінфекціоніст                                      Г. Катаман