Гриби. Як запобігти отруєнням?

Дата: 12.06.2023 09:39

Починається літо і розпочинається грибний сезон… Збирання  грибів - це чудовий відпочинок для дорослих і дітей, споживання їх – також смакова насолода… Але, щоб так було, треба дотримуватися певних правил приготування грибів,   зберігання приготовлених страв,  консервованих продуктів. А що найголовніше, потрібно  розрізняти їстівні гриби від неїстівних,  збирати їх в незабруднених хімічними речовинами лісах, далеко від автомобільних доріг, підприємств, не збирати старі, червиві гриби.

Коли з'являються перші ознаки отруєння грибами?

При отруєнні грибами дії, токсини яких діють на шлунково-кишковий тракт, захворювання проявляється через дві-три години після вживання грибів і зазвичай супроводжується розладом шлунково-кишкового тракту :

• нудота;
  • блювота;
  • різкий біль у животі;
  • діарея;
  • запаморочення;
  • підвищення температури тіла;
  • зниження пульсу;
  • задуха;

Якщо все ж отруїлися грибами, правила першої допомоги наступні:

1. терміново телефонуйте до швидкої - 103;
  2. промийте шлунок водою;
  3. прийміть сорбент;
  4. дотримуйтеся постільного режиму;
  5. пийте багато води та прохолодного чаю.

Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

Пам’ятайте! Гриби особливо небезпечні для дітей! Молодий організм ще не може чинити опір отруті, і дитина перед нею зовсім беззахисна. Адже концентрація деяких токсичних речовин може збільшуватися у грибах у декілька разів! Їх співвідношення може дуже коливатися, внаслідок цього токсичні дози, абсолютно нешкідливі для дорослих, стають смертельно небезпечними для дітей. Тому страва, яку їли дорослі, може бути отрутою для малюка! Отруєння малечі грибами проходить дуже тяжко. Легких випадків не буває! Із 100 дітей, які отруїлися грибами, 5 – 6 гинуть, а 25 – 30 стають інвалідами на все життя!

Бажаємо вам здоров’я, щасливого тихого полювання під мирним небом.

Лікар-дезінфекціоніст                                                 Г. Катаман