Роз’яснення законодавства у сфері проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки

Дата: 08.06.2023 09:25

Сьогодні на практиці досить часто зустрічається неоднаковий підхід до застосування норм чинного законодавства щодо підстав для проведення державної реєстрації переходу до набувача нерухомого майна права користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об’єкт.

З метою забезпечення належного врегулювання правових відносини з питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Івано-Франківська обласна державна (військова) адміністрація звернулася до Міністерства юстиції України з приводу надати роз’яснення щодо переліку необхідних документів для проведення державної реєстрації переходу права користування земельною ділянкою до особи, до якої перейшло право оперативного управління, господарського відання на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташований, у випадках та порядку, визначених абзацом першим частини п’ятої статті 120 Земельного кодексу України.

За результатами розгляду листа Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації Міністерство юстиції України надало відповідні роз’яснення листом від 29.05.2023 № 67503/68343-9-23/8.4.4, з якими можна ознайомитися нижче:

Роз'яснення Міністерства юстиції України ( .pdf , 162.14 Кб )