Зміни у порядку примусового виконання судових рішень

Дата: 02.06.2023 10:20

Зміни у законодавстві, яке регулює порядок примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), набрали чинності майже місяць тому. Втім, питання накладення арешту на кошти боржників та його зняття — досі у  ТОПі найактуальніших серед наших читачів.

Тож, давайте розберемося ще раз із новаціями.

Законодавчими змінами, зокрема, передбачено, що:

фізичні особи-боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати (наразі це становить 13 400 грн),

а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом.

Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

Крім того, визначається процедура визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій.

Для визначення такого поточного рахунку у банку фізична особа-боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи-боржника, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

Заява подається:

- в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку);

- або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг».

У заяві обов’язково зазначаються:

- номер поточного рахунку, який фізична особа-боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій;

- найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ вже є на нашому сайті в кінці цієї консультації:

Фізична особа-боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

Державний, приватний виконавець протягом 2 робочих днів з дня отримання відповідної заяви фізичної особи-боржника виносить постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

- надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);

- перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи-боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи-боржника відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.

У такому разі поточний рахунок вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.

Департамент Державної виконавчої служби Міністерства Юстиції України