Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Чим відрізняється пневмонія від туберкульозу ?

Дата: 30.05.2023 11:19
Кількість переглядів: 1280

Фото без опису

Туберкульоз – захворювання інфекційного характеру, викликане мікобактерією туберкульозу, що потрапляє в організм через дихальні шляхи.

 Пневмонія (запалення легенів) – гостре та небезпечне інфекційне захворювання легень, що виникає при потраплянні в організм бактерій, грибків та вірусів. Запалення може також розвиватися і натомість травм, операцій, застійних процесів.       

Основною з причин, що викликають пневмонію, є бактеріальна інфекція бронхів, що веде до поширення процесу на альвеоли та паренхіму. Крім того, бактерії проникають у ділянки легень з током крові з інших органів. До збудників захворювання слід віднести грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми, віруси (грип, коронавіруси, сімейство герпесів), грибкові інфекції, хламідії та мікоплазми. Єдиною причиною виникнення туберкульозу є потрапляння в організм людини мікобактерій туберкульозу – паличок Коха (Mycobacterium tuberculosis). Інфікування мікобактерією відбувається повітряно-краплинним шляхом. Майже 95% людей на планеті заражені цим мікроорганізмом, але далеко не у всіх розвивається туберкульоз.

Організм із сильним імунітетом справляється з бактеріями і зупиняє процес їх розмноження, інакше вони розносяться з кров’ю по тканинах і органах, що мають багате кровопостачання. Верхні частки легень – улюблене місце для паличок.

Для пневмонії характерні такі особливості: підвищена температура тіла, сильний головний біль, слабкість; частий, сильний кашель (сухий або з виділенням густого мокротиння залежно від форми пневмонії); прискорений пульс, сильна задишка, сильний біль у грудях при кашлі, м’язові болі.

Запалення легень від туберкульозу багато в чому відрізняє гострий початок. Симптоми розвитку схожі на ознаки пневмонії, але є й відмінності.

 До клініки туберкульозу відносяться: підгострий початок (поступовий), рідкісний кашель, тривалістю кілька тижнів, виділення мокротиння при кашлі, надалі зі згустками крові трохи підвищена температура протягом тривалого часу; слабкість, зниження ваги та працездатності. Тривалий контакт з бактеріовиділювачем є причиною для підозри туберкульозного ураження легень.

Увага! Перші симптоми туберкульозу можуть бути виражені слабо, і лише за кілька тижнів після зараження спостерігається їх постійне наростання. Як при пневмонії, так і при туберкульозі не всі ці симптоми можуть проявлятися, тому захворювання легко сплутати.

Профілактика обох захворювань полягає у зміцненні імунітету, достатньому та збалансованому харчуванні, здоровому способі життя, регулярній фізичній активності, дотриманні правил особистої гігієни, регулярно 1 раз на рік проходити профілактичні медичні огляди з флюорографічним обстеженням.

Специфічна профілактика – це вакцинація і ревакцинація вакциною БЦЖ, яка проводиться на 3-5 добу після народження.Якість проведення вакцинації оцінюють щорічним проведенням проби Манту з туберкуліном.

При будь яких проявах погіршення стану здоров`я негайно звертайтеся до лікаря.

  Бережіть своє здоровя та здоров’я своїх рідних і  близьких!

 

Лікар епідеміолог

Відділення епідеміологічного нагляду

та профілактики інфекційних захворювань

 Надвірнянського РВ

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України»                          Л. Клим’юк

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь