Обережно: наслідки атаки дронів...

Дата: 25.05.2023 09:20

Для  всіх жителів громади - поінформувати: сусідів, родичів, особливо дітей про збиття шахідів і великий радіус розльоту вибухових речовин! Всім бути максимально уважним, не наближатися до невідомих предметів! Максимальний контроль за дітьми!

росія почала атакувати наші міста іранськими дронами-камікадзе Shahed. Вони призначені для ураження цілей на дальній відстані.
Ці дрони особливо небезпечні та підступні. У них міститься близько 40 кг вибухівки, що під час удару спричиняє потужну вибухову хвилю та багато уламків. При тому побачити їх важко через низьку траєкторію польоту. Дрон видає гучний звук, який схожий на роботу двигуна-мопеда або бензопили.
Куди ховатися, якщо ти на вулиці:
у спеціально обладнані захисні споруди, найпростіші укриття, якщо вони є поблизу;
підвал, льох, якщо у тебе приватний будинок;
підземні переходи;
метро;
дуже великий підвал під капітальними будинками старої забудови;
якщо жодних захисних споруд немає, підійде будь-яка канава, траншея чи яма. Якщо ти лежатимеш у заглибленні, то ризик влучання уламків буде набагато меншим.
Найкраще від наслідків дронів-камікадзе захищає сховище. Та атака може застати зненацька, коли ти вдома, а поблизу зовсім немає захисних споруд. Також у тебе може бути обмаль часу, щоб добігти до сховища.

Куди ховатися, якщо ти вдома:
якщо дозволяє час, негайно спустися у підвал. Якщо підвал відсутній або зачинений — на перший поверх;
якщо атака застала у будинку зненацька, швидко йди у кімнату, віддалену від звуків дрона.
Бажано дотриматися правила двох стін, де немає вікон та скла, та притулитися до несучої стіни у сидячому чи лежачому положенні.
Бережіть себе та своїх рідних.

Прохання до ДІТЕЙ, будь-ласка,  якщо Ви побачили невідомий предмет чи схожий до вибухонебезпечного предмету НЕ НАБЛИЖАЙТЕСЯ ДО НЬОГО, НЕ ПІДНІМАЙТЕ, ВіДІЙДІТЬ НА БЕЗПЕЧНУ ВІДСТАНЬ І ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НА НОМЕР ТЕЛЕФОНУ 101,102. БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ РІДНИХ.