Великий терор: Державний архів області запрошує на онлайн-виставку до Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 22.05.2023 14:15

Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. День пам’яті жертв політичних репресій встановлений Указом Президента від 21 травня 2007 року № 431/2007 задля вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

До цього дня Державний архів Івано-Франківської області організував документальну онлайн-виставку «Великий терор». Виставка містить документальні матеріали та свідчення злочинів радянського режиму, зокрема на Прикарпатті.

У представлених документах, які знаходяться на зберіганні у Державному архіві області, описуються дії тогочасної злочинної влади щодо цілеспрямованого знищення громадян України та їх переслідування за національною ознакою на окупованих територіях. Документи свідчать, що через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення.

Масові знищувальні репресивні операції у 1937–1938 роках, як випливає з документів, мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально-ворожими елементами», упокорити українське населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію».

Переглянути онлайн-виставку можна за посиланням: https://if.archives.gov.ua/3941-2/