Сезон кліщів розпочато!

Дата: 19.05.2023 11:19

Сезон кліщів розпочато: піки їх активності щороку припадають на  квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння  можуть  переносити  збудників  як вірусних, так і бактеріальних захворювань. В цьому році в нашому районі зареєстровано 4 випадки хвороби Лайма, а в 2022 році – 21 випадок, переносниками якої є іксодові кліщі.

Зустріти кліщів ми можемо під час прогулянки у парку чи пікніку у лісі.

Прийміть до уваги, що хірурги лікувальної установи нададуть Вам допомогу за необхідності видалення кліща або його фрагмента, а лікар-інфекціоніст надасть консультацію, назначить  курс профілактичного лікування та вестиме спостереження.

Більше про цих небезпечних  кліщів – в  інтерв’ю лікаря – епідеміолога Надвірнянського РВ  Л.В.Клим’юка.