Пріоритети Державного бюджету на 2023 рік

Дата: 07.11.2022 15:27

3 листопада, Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у другому читанні та в цілому.

Передбачається, що доходи державного бюджету у 2023 році становитимуть 1 трлн 330 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду – 1 трлн 173 млрд грн та доходи спеціального фонду – 156 млрд гривень.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав пріоритети Державного бюджету наступного року.

Найперший з них – це забезпечення Перемоги України. Тому 43% всіх коштів будуть скеровуватися на армію та безпеку України. Це понад 1 трлн грн. Така сума дозволить забезпечити необхідним військових на фронті.

Другим пріоритетом буде соціальне забезпечення. Пенсії, допомога внутрішньо переміщеним особам, субсидії, медицина й освіта. Сукупно це більше 30% видатків бюджету.

Фото без опису«Власні доходи країни наступного року складуть 1,3 трлн грн. Натомість видатки вдвічі більші – 2,6 трлн грн. Дефіцит у 38 млрд доларів розраховуємо переважно закривати завдяки підтримці наших міжнародних партнерів. Зокрема Євросоюзу, США та МВФ», – зазначив Денис Шмигаль.Фото без опису