На Івано-Франківщині відкриють прихистки для жінок і дівчат, які постраждали від насильства

Дата: 07.10.2022 15:37

Проєкт «Shelter for Women and Girls — victims of War Crimes» реалізується громадською організацією «Елеос-Україна» за підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні.

Цими днями Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, а також заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко побували у закладах, які переобладнують для облаштування шелтерів. Один з таких прихистків передбачатиме тимчасове перебування, а в іншому – постраждалі проходитимуть тривалу реабілітацію. Відкриття центру відбудеться вже на початку листопада, а поки що тривають завершальні роботи.

Фото без опису

Команда проєкту також відвідала лікарню в Івано-Франківську. Саме тут лікуватимуть жінок, які через збройну агресію військових російської федерації постраждали від сексуальних злочинів та тортур. Ремонтні роботи допомогли здійснити корейські партнери із «Korean Peace Foundation».

Зазначимо, що в рамках проєкту передбачена:

- безоплатна медична допомога у спеціалізованих клініках в Івано-Франківську, Мукачево та Києві;

- проживання у реабілітаційному центрі з відповідним комплексом послуг, включаючи психологічний та соціальний супровід;

- забезпечення юридичної допомоги у співпраці з державними органами та міжнародними організаціями, які працюють задля притягнення до відповідальності росіян, що вчинили сексуальні злочини в Україні.

Фото без опису

Відрадно, що не тільки українці, але й наші закордонні друзі об’єднуються та допомагають у біді. Вдячні латвійським партнерам за співпрацю, за розуміння та щире прагнення допомогти.