З 1 жовтня передбачено додатковий соціальний захист окремих категорій осіб

Дата: 23.09.2022 11:07

Для осіб віком від 70 до 75 років встановлюється компенсаційна виплата у розмірі до 300 гривень. Зазначена виплата встановлюється у разі, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень та інших доплат, передбачених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, яка враховується для обчислення пенсій за 2020 рік - 10340,35 гривень. Якщо особа досягла віку 70 років після 01 жовтня 2022 року, компенсаційна виплата буде встановлена з дати досягнення 70-ти річного віку.

Для осіб віком від 70 років, пенсія яким призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та які мають стаж чоловіки – 35, жінки – 30 років, розмір пенсійної виплати, з урахуванням всіх видів доплат до пенсії, встановлюється на рівні 3000 гривень.

Для осіб віком від 70 років, пенсія яким призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та які не мають стажу чоловіки – 35, жінки – 30 років, встановлюється доплата до пенсії в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи із розміру 3000 гривень. При цьому розмір пенсійної виплати для осіб віком від 70 до 80 років, які мають не менше як 20 років (жінки) та 25 років (чоловіки) страхового стажу, розмір пенсії з 01 жовтня 2022 року становитиме не менше 2500 грн, а в осіб у віці від 80 років не може бути меншим, ніж 2600 гривень.

Крім того, з 01 жовтня у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн зросте розмір мінімальної пенсії за віком у непрацюючих осіб, які досягли віку 65 років і більше та мають страховий стаж чоловіки не менше 35, жінки – 30 років. Основний розмір пенсій таких осіб не може бути меншим 40 відс. мінімальної заробітної плати, тобто з 01.10.2022 – 2680 грн (6700 грн х 40 %).