На Прикарпатті продовжують формувати добровольчі підрозділи

Дата: 16.08.2022 15:27

Лише в обласному центрі — Івано-Франківську — вже офіційно зареєстровано три добровольчі формування. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Нині триває активна робота з доукомплектування добровольчого підрозділу «Карпатська Січ», особовий склад якого боронить Україну на сході та півдні нашої держави.

— Хто з різних причин нині не служить у Збройних Силах України чи інших силових відомствах, може долучитися до наших добровольчих підрозділів, — повідомив Руслан Марцінків. — Окрім «Карпатської Січі», маємо також добровольчі батальйони «Галичина» та «Захід». Хочу зазначити, що з кінця лютого в Івано-Франківську на військовий облік стало трохи більше ніж 2000 вимушено переміщених чоловіків, з них майже тисяча поповнила лави того чи іншого військового або добровольчого формування. Окрім чоловіків, запрошую до служби у добробатах також і жінок, їм теж знайдеться робота.

Для того, аби записатись до добровольчого формування в Івано-Франківську, громадяни можуть звертатись до міського виконавчого комітету за адресою: вул. Михайла Грушевського, 21, на першому поверсі будівлі.

Нагадаємо, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основи національного спротиву», добровольче формування територіальної громади — це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони в межах території відповідної територіальної громади.

Добровольчі формування територіальних громад утворюються з урахуванням ресурсних та людських можливостей відповідних територіальних громад. Загальна кількість та місця розташування добровольчих формувань територіальних громад визначаються Командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України за участю відповідних сільських, селищних, міських рад та затверджуються Головнокомандувачем Збройних Сил України (частина 2 статті 8 Закону).