Як повинні обслуговувати в перукарнях?

Дата: 10.06.2022 11:06

Серед багатьох підприємств побутового обслуговування важливе місце займають перукарні.

Більшість з нас відвідують ці заклади, але не всі знають, як повинні проводитися перукарські роботи, щоб захистити клієнта від педикульозу, грибкових та шкірних хвороб, а в окремих випадках від гепатиту В, СНІДу та інших небезпечних захворювань.

З 1999 року в Україні діють «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів» №22. Вони встановлюють гігієнічні вимоги щодо розташування, обладнання, санітарно-технічного устаткування приміщень, санітарно-протиепідемічного режиму, правила особистої гігієни та гігієни праці перукарень.

Отож знайте, що:

• перед процедурами  з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом;
  • всі інструменти після кожного використання  повинні обов’язково механічно очистити, промити під  протічною водою, інструменти також підлягають обов’язковому знезаражуванню дезінфектантами;
  • ножиці після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;
  • інструменти для манікюру після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;
  • електричні машинки - після використання ріжучу частину необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати, корпус протирати дезрозчином;
  • дозволяється  використання  одноразових вафельних, махрових та інших видів  рушників для індивідуального застосування;
  • під час обслуговування клієнт повинен бути вкритий  чистим пеньюаром, допускається використання  одноразових пеньюарів.

Усі  працівники повинні перед прийняттям на роботу і в подальшому пройти медичний огляд..

Якщо ви зауважили порушення в обслуговуванні, не соромтесь звернути на це увагу. Таким чином ви захистите себе від захворювання чи неналежного обслуговування. Відповідальним  за виконання санітарних правил при обслуговуванні  клієнтів у перукарні є адміністратор або її власник.

Начальник відділу                               Оксана Жеревчук