Інформація, якою необхідно володіти, якщо ви переїхали до Делятинської ТГ у зв’язку із воєнними діями РФ на території України

Дата: 30.03.2022 13:24

Сектор Надвірнянське бюро правової допомоги відділу  безоплатної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

для отримання юридичної консультації чи інформації телефонуйте -  (050)71-91-048, 0800 21 31 03 – «гаряча лінія»

E-mail: nadvirnianske@legalaid.if.ua,

Відскануйте та отримайте консультацію онлайн

РЄСТРАЦІЯ ТА ПОСЕЛЕННЯ

Вам необхідно пройти реєстрацію в Делятинській селищній раді

смт. Делятин  , вул. 16 Липня, 273

та в Старостинських округах (приміщення сільських рад).

Якщо у вас є будь-які запитання про перебування на території громади або ж вам потрібна консультація чи допомога, звертайтесь безпосередньо у вищезазначені пункти реєстрації .

ВТРАЧЕНИЙ ПАСПОРТ

Громадянам України на території України можуть використовувати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку "ДІЯ".

Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" .

!!! Всі е-паспорти, що відображаються у мобільному застосунку "ДІЯ", вважаються дійсними.

Для збереження можливості подальшого відображення електронних документів, НЕ рекомендується виходити із облікового запису в мобільному застосунку "ДІЯ", а також не здійснювати його переінсталяцію! Оскільки після згаданих процедур е-паспорти тимчасово не зможуть бути відображені.

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Як отримати пенсію чи інші соціальні виплати, якщо ви переїхали і раніше ці виплати отримували через Укрпошту.

Вам необхідно зателефонувати до Контакт-центру УКРПОШТИ 0800300545

чи до управління Пенсійного фонду України у м. Івано-Франківську та повідомити свої дані (в тому числі надати інформацію де ви раніше отримували виплату та де наразі маєте намір отримувати виплату і у який спосіб).

Якщо ви отримували ВИПЛАТИ  через банківські установи, та не маєте зараз можливості зняти з картки готівку, може скористатися наступними сервісами Укрпошти:

• перерахування  коштів з картки для отримання готівки у відділенні Укрпошти або з доставкою за адресою проживання за допомогою послуги «З картки додому»;
  • зняття коштів через POS-термінали у відділеннях Укрпошти .

АРЕШТ БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ

Видаткові операції з арештованих рахунків дозволяються за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 000 (сто тисяч) гривень.

ВИПЛАТА ОДНОРАЗОВОЇ ДОПОМОГИ У РОЗМІРІ 6 500 ГРН.

З 14 березня Україна почне виплачувати по 6 500 грн. тим, хто через бойові дії тимчасово втратив роботу.

-  Допомога надається мешканцям регіонів, в яких тривають бойові дії – наразі це території Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської областей та міста Київ.

Отримати допомогу можуть:

• підприємці, які є платниками ЄСВ та подали податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
  • працівники підприємств/організацій, окрім бюджетних установ, за умови що роботодавці є платниками платниками ЄСВ та подали податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
  • не надається допомога працівникам бюджетних установ та фондів загальнообов'язкового державного страхування.

???????Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію – тобто, через застосунок «Дія».

Щоб отримати допомогу, треба:

•  відкрити спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів;
  • завантажити на мобільний телефон застосунок «Дія» та авторизуватись;
  • обрати послугу "єПідтримка";
  • подати запит із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові (за наявності); дати народження; реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (за наявності), а також номера банківського рахунка (за стандартом IBAN).

Важливо:

• для визначення застрахованих осіб, які мають право на таку одноразову грошову допомогу, будуть використовуються відомості Пенсійного фонду України;
  • території, на якій проводяться бойові дії та мешканці яких мають право на допомогу, визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням ДСНС;
  • допомоги несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для отримання такої допомоги;
  • строк використання цих коштів не обмежено.

Внутрішньо переміщені особи мають право на безкоштовну вторинну правову допомогу (складення процесуальних документів та представництво інтересів у суді).

Необхідні документи: довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановленого зразка. паспорт або інший документ, що посвідчує особу реєстраційний номер облікової картки платника податків.