Бережім себе та будьмо оптимістами!
Бережім себе та будьмо оптимістами!
Під час війни важко концентруватися на чомусь, крім новин і переживань за рідних, друзів і тих, хто сміливо бореться на фронті. Все це виснажує мозок – але ж цього тільки і чекає ворог. Тому не падаємо духом і зміцнюємо ментальне здоров’я!
У війни є своя психологія і вона складається з інформаційно- психічних атак. Спочатку була ейфорія, підкріплена ненавистю до ворога і гордістю за перемоги ЗСУ. Ми могли не спати, не їсти, функціонувати на повну бойову готовність. Потім пішов спад : тривожність через постійні обстріли , страх і депресія. Потім – знову оптимізм та ейфорія.
Коливання настрою в умовах війни – це НОРМАЛЬНО.
Важливо не провалюватися в крайнощі – або «все, кінець, все дуже погано» або «вже завтра все буде добре!». Намагайтеся балансувати посередині.
Мозку складно працювати в такому стані. Допоможіть йому пережити виснаження.
- Спіть при будь-якій можливості. Навіть, якщо для цього потрібно випити заспокійливе.
- Пийте воду. Зневоднений організм не може боротися зі стресом. Вода потрібніша за їжу.
- Робіть інформаційні паузи від читання новин.
- Вимкніть режим жалості по всьому матеріальному. Ворог на це розраховує, тому знищує наші інфраструктури. Саме постійна жалість за втраченим ще більше підживлює тривогу і вирубає наш мозок. Ми все відбудуємо !
- Включіться в план «що я зроблю після війни!». Це допоможе вашому мозку працювати на ваш порятунок, а не на тихе самознищення.
- Рятуйтеся гумором. Це надійний щит для мозку, щоб трохи знизити гормон стресу – кортизол.
- Обіймайтеся. Говоріть близьким, як любите їх. Такі слова допомагають утримувати сили.
- Ну і найголовніше – вірте в швидку перемогу і уявляйте, яку красиву країну ми потім відбудуємо. Україна продовжує впевнено відбиватися, а росія психує і вже всіма ресурсами намагається вивести вас зі спокою і холодного розуму. НЕ ПІДДАЄМОСЯ!