Бережім себе та будьмо оптимістами!

Дата: 28.03.2022 11:03

Бережім себе та будьмо оптимістами!

Під час війни важко концентруватися на чомусь, крім новин і переживань за рідних, друзів і тих, хто сміливо бореться на фронті. Все це виснажує мозок – але ж  цього  тільки і чекає ворог.  Тому не падаємо духом і зміцнюємо ментальне здоровя!

У війни  є своя психологія і вона складається з інформаційно- психічних атак.  Спочатку була ейфорія, підкріплена ненавистю до ворога і гордістю за перемоги ЗСУ. Ми могли не спати, не їсти, функціонувати на повну бойову готовність. Потім пішов спад : тривожність через постійні обстріли , страх і депресія. Потім – знову оптимізм та ейфорія.

Коливання настрою в умовах війни – це  НОРМАЛЬНО.

Важливо не провалюватися в крайнощі – або «все, кінець, все дуже погано» або «вже завтра все буде добре!». Намагайтеся  балансувати посередині.

Мозку складно працювати в такому стані. Допоможіть йому пережити виснаження.

• Спіть при будь-якій можливості. Навіть, якщо для цього потрібно випити заспокійливе.
  • Пийте воду. Зневоднений організм не може  боротися зі стресом. Вода потрібніша за їжу.
  • Робіть інформаційні паузи від читання новин.
  • Вимкніть режим жалості по всьому матеріальному. Ворог на це розраховує, тому знищує наші інфраструктури. Саме постійна жалість за втраченим ще більше підживлює тривогу і вирубає наш  мозок. Ми все відбудуємо !
  • Включіться в план «що я зроблю після війни!». Це допоможе вашому мозку працювати  на ваш порятунок, а не на тихе самознищення.
  • Рятуйтеся гумором. Це надійний щит для мозку, щоб трохи знизити гормон стресу – кортизол.
  • Обіймайтеся. Говоріть близьким, як любите їх.  Такі слова допомагають утримувати сили.
  • Ну і найголовніше – вірте в швидку перемогу і уявляйте, яку красиву країну ми потім відбудуємо. Україна продовжує  впевнено відбиватися, а росія психує і вже всіма ресурсами намагається  вивести вас зі спокою і холодного розуму. НЕ ПІДДАЄМОСЯ!