Держпродспоживслужба Івано-Франківщини забезпечує контроль за дотриманням законодавства у сфері торгівлі пестицидами і агрохімікатами

Дата: 25.11.2021 10:33

Спеціалісти управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  на виконання доручень Прем’єр-міністра України та Голови Держпродспоживслужби протягом липня-жовтня 2021 року провели 77 позапланових заходів державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог законодавства у сфері торгівлі пестицидами і агрохімікатами  на території Прикарпаття.

В ході роботи встановлено 38 порушень суб’єктами господарювання законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», постанов КМУ від 18.09.1995 № 746 «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» та від 02.11.1995 № 881 «Про затвердження Порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів».

В підсумку роботи порушникам надано 38 приписів щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері захисту рослин при здійснені торгівлі пестицидами і агрохімікатами, на 3 осіб накладено адміністративні стягнення.

Серед основних порушень наступні:

-  суб’єкт господарювання не виконує сукупність вимог законодавства щодо зберігання засобів захисту рослин (абз. 9 ч. 2 ст.18 ЗУ №180-XIV);

- суб’єкт господарювання не веде прибутково-видаткову книгу (журнал) обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів, де зазначаються: назва пестициду, агрохімікату; дата надходження і дата реалізації; назва документа за яким надійшов реалізований пестицид, агрохімікат; вага наявного пестициду, агрохімікату (кілограмів, тон); залишок пестициду, агрохімікату після реалізації (кілограмів, тон) (абз.1 п.2 Порядку №881);

- суб’єкт господарювання на кінець року не проводить інвентаризацію пестицидів та агрохімікатів зі складанням акту про наявність їх залишків (п.3 Порядку №881);

- суб’єкт господарювання здійснює торгівлю пестицидами і агрохімікатами, що не пройшли державну реєстрацію (абз.1 ч.2 ст.4 ЗУ №86/95-ВР);

- особа, діяльність якої пов’язана із зберіганням, торгівлею пестицидами та агрохімікатами, не має допусків (посвідчень) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами, медичної  книжки  (абз.1 п.8 Порядку №746).

Шановні підприємці! Дотримуйтесь правил торгівлі пестицидами і агрохімікатами, адже від вас залежить здоров’я людей, чистота довкілля та якість вирощеної на присадибних ділянках рослинної продукції.