Інформація для користувачів земельних ділянок, які розташовані на території Делятинської територіальної громади

Дата: 13.09.2021 16:32

З метою проведення звірки даних про користувачів та власників земельних ділянок, у разі зміни власника земельної ділянки прохання звертатися до відділу Центр надання адміністративних послуг та/або спеціалістів відділу земельних відносин та екології виконавчого комітету Делятинської селищної ради. Громадянам при собі мати паспорт, ідентифікаційний код та документ, що посвідчує право на використання земельної ділянки (відповідні правовстановлюючі документи).

Нагадуємо, що власники земельних ділянок повинні сплатити податок на землю. Рахунок, та суму на сплату земельного податку можна отримати у Делятинській селищній раді у відділі ЦНАП, старостинських округах за місцезнаходженням земельної ділянки.

Деякі категорії платників звільняються від сплати земельного податку. Така пільга передбачена ст. 281 Податкового кодексу України. Зокрема, від податку звільняються:

• інваліди I і II групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери за віком;
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ці категорії платників звільняються від податку на одну ділянку в межах норм:

• для ведення особистого селянського господарства – 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – 0,25 га, селищах – 0,15 га, містах – 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – 0,01 га;
  • для ведення садівництва – 0,12 га.

Ті власники земельних ділянок на території Делятинської селищної  територіальної громади, котрі одержали повідомлення на сплату земельного податку, маючи при цьому пільгу визначену на законодавчому рівні мають звернутись до виконавчого комітету Делятинської селищної ради за адресою: смт Делятин, вул. 16 Липня, 273, (1 поверх, відділ ЦНАП), або у відділ земельних відносин та екології за адресою: с. Заріччя, вул.  Незалежності, 71, (2 поверх), долучивши копії підтверджуючих документів на пільгу, для опрацювання змін в поточному нарахуванні земельного податку.

Дякуємо за розуміння та вчасно сплачені податки!