Які вимоги до дитячого харчування ставить прийнятий за основу законопроект

Дата: 29.07.2021 15:31

Верховною Радою на останній сесії прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС».

Проект Закону зареєстровано за №4554.

Метою законопроекту є приведення законодавства України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування до вимог законодавства ЄС.

Держава бере на себе обов’язок забезпечувати дітей віком до трьох років дитячим харчуванням, що відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Тут варто зазначити, що згадка про контроль за виконанням санітарно-гігієнічних та інших нормативних вимог щодо продуктів дитячого харчування, покладений на органи державної санітарно-епідеміологічної служби, із Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» виключається.

При цьому рекламу дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування заборонять.

Буде дозволятися лише:

- реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування шляхом розміщення у публікаціях, присвячених догляду за дітьми грудного віку, що призначені для медичних установ та лікарів, а також у наукових виданнях (публікаціях).