28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом...

Дата: 28.07.2021 10:28

Щорічно 28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами, який в 2021 році проходитиме під гаслом «Гепатит не може чекати». Враховуючи те, що кожні 30 секунд у світі вмирає 1 людина від захворювання, що пов’язане з гепатитом, навіть в умовах теперішньої кризи, визнаної COVID-19, Всесвітня організація охорони здоров’я не відмовляється від активної боротьби з вірусними гепатитами. Вірусний гепатит уражає сотні мільйонів людей у ??всьому світі. За оцінками ВООЗ, щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання на гепатит А. Більше 240 мільйонів людей мають хронічну інфекцію гепатиту В, а від його наслідків щорічно помирає близько 780 000 чоловік. Хронічною інфекцією гепатиту С страждають 130-150 мільйонів людей у ??світі, щороку від пов’язаних з гепатитом С хвороб печінки вмирають 350 000-500 000 чоловік.

Щоб уберегтися від зараження гепатитами, необхідно дотримуватися таких правил:

1. Не вживати некип’ячену воду, завжди мити фрукти і овочі, а також мити руки після відвідування туалету і перед їжею. Так можна запобігти зараженню гепатитами А і Е;
  2. Для запобігання зараження гепатитами В, С і D необхідно уникати контакту з біологічними рідинами інших людей, в першу чергу з кров’ю:

– Переривання передачі вірусу гепатиту В забезпечують санітарно-гігієнічні заходи: індивідуалізація всіх предметів особистої гігієни і роздільне їх зберігання (прилади для гоління, зубні щітки, мочалки, гребінці та ін.), попередження мікротравм в побуті та на виробництві;

– Найчастіше гепатити В і С передаються статевим шляхом, тому слід уникати випадкових статевих зв’язків, використовувати бар’єрні контрацептивні засоби;

– Татуювання або пірсинг повинні проводитися тільки стерильним обладнанням;

– Закривайте будь-які порізи або відкриті рани.

1. Найбільш дієвим засобом профілактики вірусного гепатиту В є вакцинація.

За останні два десятиріччя розширення масштабів вакцинації проти гепатиту В і, як наслідок, зменшення випадків інфікування серед дітей стало великим успіхом у сфері охорони здоров’я. За даними ВООЗ, частка дітей у віці до п’яти років з хронічною інфекцією гепатиту В зменшилася до менше 1% в 2019 році у порівнянні з приблизно 5% в період з 1980-2000 рр. до вакцинації. Це знаменує собою досягнення однієї з найважливіших задач з ліквідації вірусного гепатиту до 2020 року – знизити показник поширеності вірусного гепатиту В серед дітей у віці до 5 років менш ніж 1%.

Бережіть себе і будьте здорові!